adn-M.01 » Adana Metrosu 2. Etap Projesi

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 25 Nis Cum, 2014 08:34

Emniyette demiryolu bağlantısı hiç bir zaman olmadı
Ben Emniyet’te yazmadım, Emniyet’e yazdım! Ve öyle hatırladığımı. Bu tabiîki çok eskilere gider. O bahsettiğiniz parklama alanını da hatırlıyorum, ama o çok daha yeni zamanlardaydı (doksanların sonu, ikibinlerin içi?). Orada yenice tramvay araçları beklerdi, hatta gecelerdi de galiba. Ama benim hatırladığım zamanlarda o araçlar daha hiç yoktu ortada. Bugüm M1 hattında işleyen trenler tramvay olarak Sirkeci’den kalkarlardı. Eminönü uzatması da yoktu henüz. Ben bu yapıların ilk günlerini, senelerini kastediyorum. Bu seksenlerdeydi, yanlış hatırlamıyorsam. Onun kafasını yaşıyorum, aloha, bilginize arz etmiş bulunalım.

harti212
Abonman

Mesaj gönderen harti212 » 25 Nis Cum, 2014 13:18

kusura bakmayın ben yanlış anlamışım! Benim tepki vermemin sebebi bazı sitelerde kasıtlı olarak tarih değiştirilmek isteniyor öyle bir durum var zannettim.
O yılları bende hatırlıyorum T1 hattında ABB araçları çalışıyordu, tekerlek kısmı gözükmesin diye kaplama takıyorlardı, hatta o yıllarda Tramvay hattının istasyonları yüksek tabanlıydı.
Ama bildiğim kadarıyla Emniyet ile bir ray bağlantısı yoktu.
*Fakat şöyle bir efsane de geçer, MİT in Özel gizli karargahına bir metro hattı gitmektedir deniliyor böyle bir söyleti var ama ne kadar doğru bilemicem.

Uğur
Serbest Geçiş

Re: adn-M.01 » Adana Metrosu 2. Etap Projesi

Mesaj gönderen Uğur » 13 Eki Sal, 2020 15:01

Başkan Karalar Metro'nun borcunun şu anda 1,3 Milyar TL olduğunu bu yükün kurdaki oynamalar sebebiyle azalmadığın hatta arttığını, bu yükü hazineye devretmek gerektiğini söylüyor. Metronun şu haliyle zararda olduğunu Yeni Adliye, Yeni Hastane, Yeni Stadyum gibi konumlardan geçerek Çukurova Üni. kampüsüne uzatılması durumunda hattın verimli olacağını bu etap için hazine garantisi almak istediklerini, olmaması durumunda kendi kredilerini aradıklarını söylüyor.
https://youtu.be/rgz4WhcZtw4?t=880

Uğur
Serbest Geçiş

Re: adn-M.01 » Adana Metrosu 2. Etap Projesi

Mesaj gönderen Uğur » 16 Oca Pzr, 2022 15:59

Resmi talebe ek olarak Cumhurbaşkanı'nın Adana ziyaretinde Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından birinci elden bilgilendirilmesine rağmen 2022 yatırım programına dahil edilmemiş Adana metrosu 1 yıl daha zarar etmeye devam edecek.

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön