gnl-TS.07:99 » Toplu Taşıma Kazaları 2011 [Arşiv]

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 20 Şub Pzr, 2011 22:56

Hayır, sorumlulukla alâkası yok, postbilmemne stres sendromu olmasın diye. Öyle problemle yoksa adam maaşı almakla değil, çıldırmakla ortalığı karıştırır.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 20 Şub Pzr, 2011 23:07

Bir şey olmaz merak etme, dünya sizin psikolojik cart curt saçmalıklarınız üzerinde dönmüyor ya, bir sürü adam ezmiş makinist biliyorum hiçbiri de çıldırmadı.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 20 Şub Pzr, 2011 23:26

Ya, şimdi yine ilkel numaraya kaplanma, psikoloji zart zurtu çok acıklı bir şey olabilir, dikkat et de hayat bunu sana göstermesin. Sen makinistin içini mi biliyorsun? Ben de bissürü kemiği kırık canavar tanıyorum, hop diye spora devam. Şimdi doktorlar boşa mı?!

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 21 Şub Pzt, 2011 15:47

http://www.haberturk.com/yasam/haber/60 ... -feci-olum
Aydın'ın Nazilli ilçesinde bisikletiyle okula giden 10 yaşındaki çocuk trenin altında kalarak yaşamını yitirdi. Tamamıyla kapanmayan hemzemin geçidin yan tarafından bisikletiyle tren yoluna dalan Selçuk Karakış'a Söke-Nazilli arasında çalışan mototren çarptı. 30 metre sürüklenen Karakış, olay yerinde yaşamını yitirdi.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 23 Şub Çrş, 2011 19:43

Bugün öğleden sonra 2 sıralarında Viyana' da yine bir tramvay kazası yaşanmış, Thaliastrasse üzerinde giden 2 numaralı tramvay bir yaya ya çarpmış, yayanın tramvayın gelişine aldırmadan yoldan geçmeye çalıştığı sürücünün frenlemeye rağmen tramvayı durduramayarak çarptığı söyleniyor, 45 yaşındaki adam kafa travması geçirdiği için hastaneye kaldırılmış.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Şub Prş, 2011 20:57

Memleketten haber yazan giren yok, bende kendi kendime yazıyorum işte, ne güzel millet blog yazar anı olsun diye ben forum yazıyorum :)

Viyana' da yine tramvay kazası, aslında tramvayın karıştığı kaza demek lazım çünkü, kırmızı ışıkta beklemekten sıkılan ya da işte heyecan olsun diye iki tramvay arasından geçmek isteyen bir sürücü karşı yönlerden gelen 6 ve 71 numaralı hat tramvayları arasında kalarak yaralanmış. Enteresan geçseydi heyecanlı bir kare olabilirdi, geçemeyince cıss olmuş, bu arada tramvaydaki bir yolcuda hafif yaralanmış.

Hernals semtinde de bir tramvay aracı iki tekerleğinin raydan çıkması nedeni ile deray etmiş, 10 ve 44 numaralı hatların işletmesi sorun giderilene kadar kesintiye uğramış, gerçi 15 dakika içerisinde yeniden işletmeye açıldı diye belirtmişler haberde, Hernals' de bir tramvay deposu var diye biliyorum belki de acil müdahale ekibi orada varsa hemen raya almışlardır, ya da geri vitese takmıştır :)

Ayrıca bir forum sitesinde de bugün öğle saatlerinde D tramvayı ile bir aracın hafifçe sürtüştüğü, sürücülerin sigorta bilgileri ve kaza raporu doldurduktan sonra devam ettiklerini yazmış bir görgü tanığı. Vaybe olay yerinden canlı :p

Kaynak falan yok, yazmayacam artık.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 25 Şub Cum, 2011 10:32

Valla bizde minibüs ray geçidi, o kadar, kaza yapabilecek kıvamda tramvay yok, keh küh :lol:

Ama bak, blog dedin, yani, o bloglar da ilginç fikir.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 Şub Cmt, 2011 20:04

Avusturya Graz yakınında bir kentte hemzemin geçitten kırmızı ışıkta geçmek isteyen bir araca tren çarpmış, çarpma sonucunda yaklaşık 30 metre sürüklenen araçtaki 72 yaşındaki sürücü kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiş. Eeee hemzemin geçit affetmez, kırmızı yanıyorsa bekleyeceksin. Belki de görmedi bile, bu ülkede morukların elinden ehliyetini neden almıyorlar çok merak ediyorum, her gün trafiği tehlikeye atarak araba kullanıyorlar oidaaa :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 04 Mar Cum, 2011 00:03

Viyana' da tramvaylar kaldırılsın kardeşim, ne bu hergün kaza hergün kaza :) Dün öğle saatlerinde bayan bir sürücü aniden karşıdan gelen tramvayın önünden yan sokağa dönmek istediği için bir kaza meydana gelmiş. Tramvay duramayarak aracı biraz sürüklemiş ve durak tabelasına çarptırarak durmuş, sürücü bayan boynundan yaralanmış, araçta ise yaralı yok.

http://www.vienna.at/1100-wien-bim-schi ... 3-01381934

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 09 Mar Çrş, 2011 22:39

Viyana' dan rayli sistem kaza haberlerinde patlama var son bir kac hafta icinde cok fazla tramvay kazasi meydana gelmisti. Yine gectigimiz günlerde Ring Caddesi denilen kent merkezindeki tek yön alanda bir tur otobüsü tramvayin önüne gecince bir carpisma meydana gelmis, her iki aracta hasarli idi ama haberlerde agir yarali olmadigi okudum, kaza nedeni ile bu güzergahtan gecen 1,2 ve D hatlari bir süre aksamis.

Sali günü 38 numarali hatta yaya ya carpma hadisesi meydana geldi, kazada 62 yasindaki kadin basindan agir yaralanmis ve bugünde 31 numarali hatta bir arac 12 yasinda bir cocuga carpmis ama ciddi bir sorunu yok.

Yine bugun U1 hatti Kagran istasyonunda görme engelli bir bayan istasyonda duran dizideki iki aracin arasina düsmüs, diger yolcularin görerek hemen acil durdurma butonlarina basmalari ile arac hareket etmemis ve sahis bulundugu yerden cikartilmis.

Bu carpismalar disinda iki adette yürüyen merdivenden düsme hadisesi yasandi ilk olayda merdiven kenarindaki bant üzerinden kayarak eglenen genclerden birisi yaklasik 8 metreden kafa üstü düserek agir yaralandi, ikinci olayda ise kücük bir cocuk banti tutarak inerken denge kaybederek merdivenlere düsmüs ve basindan yaralanmisti fakat durumunun iyi oldugu gazetelerde yazdi.

Bunlardan Türkiyedekiler ne? Diye soran olursa, eh ülkemizde olanlarida bir zahmet takip edip yazan olursa haberimiz olur diyorum :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 11 Mar Cum, 2011 20:03

http://www.lojiport.com/news_detail.php?id=27649
Afyonkarahisar'dan İzmir'in Aliağa ilçesindeki Biçerova İstasyonu'na giden makinist Emin Özcan idaresindeki 33146 sefer numaralı boş yük treninin vagonlarından üçü, Manisa'nın Ahmetli ilçesi yakınındaki Esentepe mevkisinde raydan çıktı.

Kaza nedeniyle İzmir-Uşak demiryolundaki tren seferleri durduruldu.

Kilitli

“Arşivlenen Başlıklar” sayfasına dön