gnl-TS.07:99 » Toplu Taşıma Kazaları 2010 [Arşiv]

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 11 Ağu Çrş, 2010 17:42

http://www.lojiport.com/news_detail.php?id=23160
Avcılar-Zincirlikuyu seferini yapan metrobüs Okmeydanı'nda durağa yaklaşmak üzereyken kontrolden çıktı. Metrobüs duraktaki reklam panosuna çarparak durabildi. Kazada yaralanan olmazken araçta hasar oluştu. Kazanın ardından meraklı sürücüler nedeniyle E-5 Karayolu'nda çift yönlü yoğunluk yaşandı.

Kazayı görüntülemek isteyen basın mensuplarına güvenlik görevlileri engel olunca gerginlik yaşandı. Kazanın ardından bölgeye sevk edilen ekipler kazaya müdahale etti ve kaza kaldırıldı. Metrobüs yolu çift yönlü ulaşıma açıldı.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 13 Ağu Cum, 2010 10:49

http://www.haberturk.com/yasam/haber/54 ... e-carpisti
Yeni Şile Otoban'ı Çekmeköy Mevkii'nde hatalı dönüş yaptığı iddia edilen minibüse Sancaktepe istikametine giden özel halk otobüsü çarptı. Kaza nedeniyle 5 kişi yaralandı. Yola savrulan yaralılar, ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 13 Ağu Cum, 2010 16:34

http://www.haberturk.com/yasam/haber/54 ... -can-verdi
İzmir'in Yenişehir semtinde, Aliağa - Menderes hafif raylı sistem projesi nedeniyle trafiğe kapatılan, üst geçit yapılmadığı için yayaların kullanmaya devam ettiği demiryolundan geçmeye çalışan emekli öğretmen, engelli aracının tekerleklerinin raylara takılması sonucu trenin altında kalarak can verdi.

Engelli aracının raylara takılan tekerini kurtaramayan Şahin, demiryolunun ortasında hareketsiz kaldı. Engelli aracını raylardan kurtaramayan Şahin, İzmir- Nazilli seferini yapan makinist Sami Başbekleyen yönetimindeki yolcu treninin altında kalarak feci şekilde can verdi. Üç çocuk babası Şahin'in cesedi, otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Makinist Sami Başbekleyen, gözaltına alındı. Olay yerinde Şahin'den geriye kalan engelli aracı yürekleri sızlattı.

Olay yerinde toplanan mahalle sakinleri, bir ay önce olay yerine üstgeçit yapılması için raylar üzerinde oturma eylemi düzenlediklerini, ancak seslerini duyuramadıklarını söylediler. Planlanan üstgeçidin bir an önce yapılmasını istediklerini söyleyen vatandaşlar, hafif raylı sistem projesi nedeniyle bazı yolların araçlar ile birlikte yayaların da geçişine kapatılmasına tepki gösterdi.
Üzücü bir kaza, herzamanki gibi bir kişinin hayatına mal olmadan işler hızlanmaz, haberde üst geçit projelerinin yapıldığı yapımına hız verileceği belirtilmiş, umarım yapılır da başka hayatlara da mal olmaz.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 13 Ağu Cum, 2010 16:51

Bir de yurtdışından kaza haberi verelim, Viyana' da son aylarda bayağı bir artış gösteren tramvay aracının yaya ya çarpma hadisesine dün bir yenisi eklendi. 60 numaralı tramvay hattında çalışan bir araç yolu karşıya geçmeye çalışan 65 yaşında bir bayana çarparak yaralanmasına sebep olmuş, doktorlar yaralanma derecesini açıklamazken hayati tehlikesi olmadığını belirtmişler. Bu sanırım son 2 ay içerisindeki 4. kaza ve hepside 65 yaş üstü kişilere çarptılar, sıcakların etkisi ile zaten oldukça gevşek ve lakayıt çalışan tramvay sürücülerimi iyice gevşedi yoksa yaşlılar idraki mi kestiler bilmiyorum ama yüksek bir oran.

Haberin Linki

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 14 Ağu Cmt, 2010 20:10

http://www.haber7.com/haber/20100814/IE ... -panik.php
Kadıköy Siyami Ersek Hastanesi ışıklarda meydana gelen kazada İETT otobüsü ile bir otomobil çarpıştı.

Hasan Uğur'un kullandığı 78 BE 872 plakalı otomobil Siyami Ersek Hastanesi otoparkına giriş yapmak isterken Türkiş Blokları-Kadıköy arası çalışan belediye otobüsüyle çarpıştı.

Kontrolden çıkan belediye otobüsü yol kenarındaki ağaca çarparak durabildi.

Kaza sonrası otobüsün ön bölümünde hasar gördü. Kaza sırasında otobüs içinde bulunan yolcular büyük panik yaşadı.

Otobüsteki yolculardan kazayı küçük sıyrıklarla atlatanlar Siyami Ersek Hastanesi acil servisinde tedavi edildi.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 17 Ağu Sal, 2010 18:05

http://www.lojiport.com/news_detail.php?id=23267
Almanya' da Hızlı Trenlerin başına gelenlerin ardı arkası kesilmiyor. Gerçi bu sefer trenin suçu yok ama olan ICE hızlı treni ve yolcularına olmuş.

Lambrecht yakınlarında meydana gelen tren kazasında bir çöp kamyonu, hızlı treni yan tarafından boydan boya yardı. Kazada 10 kişi yaralandı.

Polis, yerel saatle 10.00 sıralarında bir çöp kamyonunun tren yoluna kaydığını, Frankfurt'tan Paris'e gitmekte olan hızlı trenin kamyona çarparak bir süre sürüklediğini ve trenin bir vagonunun raydan çıktığını belirtti.

Rayların kenarına kayan kamyonun, trenin yan tarafında boydan boya derin bir yarık açtığı kazada, biri ağır olmak üzere 10 kişinin yaralandığı, kamyon sürücüsünün ise son anda araçtan atlayarak yara almadan kurtulduğu, ancak şok geçirdiği ifade edildi.

Hızlı trenin lokomotifinin ağır hasar gördüğü kaza yüzünden Mannheim-Saarbrücken kentleri arasındaki demiryolunun bir kısmının trafiğe kapatıldığı kaydedildi.
tren yolu kenarları ve hemzeminler de ne kadar dikkatli olmak gerektiğini bir kanıtı, gerçi kaza yeri ile ilgili resimlere yabancı kaynaklardan bakmadım ama benim ihtimalime göre kamyonun gabarisi ray hattına taştığı için yandan takılarak sürüklemiştir, arka köşesine falan çarpsa yine treni parçalar ama sürüklenmezdi diye düşünüyorum, tabi bu sadece benim verdiğim bir ihtimal.

Şimdi Stern dergisinin internet sitesinden baktım, aşağıda resimleri veriyorum

http://www.stern.de/panorama/zugungluec ... 94068.html

Resim

Resim

Resim

Resim

Vay be gitti güzelim ICE3, usta kaportayı kaça toparlar acaba ya?

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 17 Ağu Sal, 2010 21:40

Gitmedi o, onu tamir ederler. Sağlammış yahu :-)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 17 Ağu Sal, 2010 22:05

Valla ederler de, kaça patlar işte onu merak ediyorum. Yazık oldu, zavallı çöpçü ömrü billah öder şimdi :) iyi ölen olmamış, sanırım orada trenin hızı yüksek değildir, haberin detayına inmedim ama trenin durumuna bakarak böyle bir varsayımda bulundum.

Bu arada yine tramvay, yine Viyana, yine kaza. Aslında sorunun kaynağı belli burada ama ne yapalım kardeşim bunlarda beni dinlemiyor. Bu seferde D hattı üzerinde evsizin birisi iki vagon arasına atlamış, vagondaki yolculardan birisi olayı görerek imdat frenini çekmiş fakat bu şahsın ağır yaralanmasına engel olmamış. Kalçasından ve kafasından ağır yaralandığı yazıyordu haberlerde.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 17 Ağu Sal, 2010 22:15

Tren orada 80 km/h ile gidiyordu, yanlış hatırlamıyorsam. Çöpçü birşey ödemez, hem durumu araştırmak gerek, neden orada caddede sıyrılması gerekti, bakmak lâzım, şarampol durumu neden çöktü, bir de ... burada Haftpflichtversicherung diye bir sigorta var, yani işte "bişi yaparsan" ödeyen o oluyor. Bedeli var tabiîki, ve o sigortaya sahip olmayan bir kaç deli var, ama genelde o sigorta her normal insanda var. Otomobil dahil değil, o da KFZ Haftpflichtversicherung'u. Avusturya'yı bilmem şimdi, ama aslında orada da olmalı. (Yok mu sende yahu? :shock: ) :lol:

O treni tamir etmek de o kadar fazlaya mâlolmaz. Kendileri yaparlar, başkası yapmaz, yani iholä gibi bir şey yok bu konuda ... :o

Yani, trene bakıyorum, çöp kamyonuna bakıyorum, valla maşaallah diyorum ha. Ben aslında pek öyle ICE dostu değilim, ama bebeğimiz fena değilmiş yanih ...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 20 Ağu Cum, 2010 16:23

http://www.haber7.com/haber/20100820/Tr ... -VIDEO.php

Çin in güneyinde meydana gelen sel felaketleri doğal olarak toprak kaymaları ve köprü yıkılmalarına da sebep oluyor, bir yolcu treni de bundan nasibini almış, olayda ölen ya da yaralanan olmamış.
Yine Siçuan eyaletinde yolcu trenin geçisi sırasında bir köprünün yıkılmasıyla korku dolu saatler yaşandı. Yolcuların tahliye edilmesinden sadece iki dakika sonra vagonlar nehre yuvarlandı. Olayda şans eseri can kaybı yaşanmadı.

Bölgede mahsur kalanların bir bölümü botlarla tahliye edilirken, bir bölümü de kendi olanaklarıyla kurtulmaya çalıştı.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 20 Ağu Cum, 2010 16:40

http://www.haber7.com/haber/20100820/Tr ... m-oldu.php
Akhisar şehir merkezinde demiryolundan karşıya geçmek isteyen A. Kökbiber'e (82), Manisa'dan Soma yönüne giden 34123 sefer sayılı tren çarptı.

6 çocuk ve 4 torun sahibi Kökbiber olay yerinde öldü.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 22 Ağu Pzr, 2010 23:29

http://www.haber7.com/haber/20100823/Ay ... -2-olu.php
İzmir'deki Basmane istasyonundan Aydın'ın Nazilli ilçesine giden 32207 sefer sayılı yolcu treni, Erbeyli'deki kontrollü hemzemin geçitte 35 AE 4332 plakalı otomobile çarptı.

Kazada, otomobil sürücüsü ile otomobilde bulunan bir kişi öldü. Yaralı olarak araçtan çıkarılan bir kişi ise Aydın Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Otomobilin, çarpmanın etkisiyle yaklaşık 250 metre sürüklendiği belirtildi.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kilitli

“Arşivlenen Başlıklar” sayfasına dön