gnl-TS.07:99 » Toplu Taşıma Kazaları 2013 [Arşiv]

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 18 Eyl Çrş, 2013 17:34

Kanada'da bir yolcu treniyle iki katlı yolcu otobüsünün çarpışması sonucu çok sayıda kişi hayatını kaybetti.

İtfaiye ve ilk yardım ekiplerinin olay yerine gittiği belirtilirken, ölü ve yaralı sayısı hakkında henüz kesin bilgi yok.
http://www.haber7.com/amerika/haber/107 ... sunu-bicti
Kanada'nın federal başkenti Ottawa'da bu sabah meydana gelen tren kazasında ölü sayısı 6'ya çıkarken, 11'i ağır 31 kişinin yaralandığı açıklandı

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 19 Eyl Prş, 2013 10:19

http://www.haber7.com/trafik-kazalari/h ... -27-yarali
Afyonkarahisar'da yolcu otobüsünün kamyona arkadan çarpması sonucu 6 kişi öldü, 27 kişi yaralandı.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 19 Eyl Prş, 2013 10:29

Dün gece yarısından sonra Almanya Regensburg ile Viyana arasında hızlı tren seferlerinin yapıldığı güzergahta bir kamyon ya da vinçin (ya da vinç yüklü bir kamyon) katener tellerine zarar vermesi sonucu 2 saat süre ile işletme yapılamamış. Bölgede enerjisiz olarak kalan iki uzak mesafe ve bir bölgesel tren yolcuları otobüsler ile transfer edilmişler. Sabah saatlerinde hat tek ray üzerinden işletmeye açılmış, bölge polisi yüzbinlerce euroluk zarar olduğunu dile getirmiş ve olayla ilgili bir kamyon sürücüsü yakalanmış.

http://www.vienna.at/ice-strecke-regens ... rt/3706893

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 19 Eyl Prş, 2013 11:12

http://www.haberturk.com/gundem/haber/8 ... -can-verdi
saat 19.00 sıralarında Cumhuriyet Bulvarı Alanönü Tramvay Durağı yakınında Korkuluklardan atlayıp tramvay hattından karşı yöne geçmek isteyen Yunus Emre İlkokulu öğrencisi S. Ş.'ye Yunus Emre Devlet Hastanesi-Otogar seferini yapan tramvay çarptı. Tramvayın altında kalan S. Ş. olay yerinde feci şekilde can verdi.

S. Ş.'nin cesedinin çıkartılması için olay yerine gelen Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ile belediyenin ESTRAM şirketi ekipleri bir saatten fazla çaba sarf etti. Kazanın meydana geldiği yerin karşısındaki fotoğrafçıda çalışan baba oğlunun cesedinin çıkarılma çalışmalarını gözyaşları içinde izledi. Çevrede toplanan vatandaşlar aynı yerde sık sık tramvay kazalarının meydana geldiğini, burada hız kesilmesi ve gerekli önlemlerin alınmasını isteyerek belediye yetkililerine tepki gösterdi.

Anatolian
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Anatolian » 19 Eyl Prş, 2013 17:24

Bugün FSM'de kamyoncuların eylemi vardı, görüntü hızlandırılınca köprünün sallandığı görülüyor...Aynı olay Avrasya Maratonu'nda ve Köprü açıldığında üzerinde tanklar yürütüldüğünde de olmuş

Anatolian
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Anatolian » 19 Eyl Prş, 2013 17:52

Görüntüyü eklemeyi unutmuşum

http://www.youtube.com/watch?v=lLC04yjUtuY

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 19 Eyl Prş, 2013 22:08

E bu normal ama. Köprü sallandığından sağlam, sallanmasa, çak diye çökerdi. Öyle nette salak salak saalam mü diye soranlar okula gitmemiş. İlle de rezonans felâketi doğurmak başka şey. Ama kamyonla biraz zor bu. Bir takım asker veya yayayla daha kolay, ve kibritle oynayan elini yakar.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 19 Eyl Prş, 2013 22:12

He, bir de şu vardı …
Çevrede toplanan vatandaşlar aynı yerde sık sık tramvay kazalarının meydana geldiğini, burada hız kesilmesi ve gerekli önlemlerin alınmasını isteyerek belediye yetkililerine tepki gösterdi.
Ne palavra. Korkuluk var mı? Var. Tramvay yolu mu? Evet. E daha ne? Vatmana ve tramvaya yüklenmek de ne demek. Böyle işlere acaip kızıyorum ben.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 20 Eyl Cum, 2013 11:26

Köprü normalde de sallanıyor, açıkçası ben otobüs ya da büyük bir araç ile geçerken zaten hissediyor ve rahatsız oluyorum ama o kadar kamyon bir den geçince daha aşırı bir sallanma meydana gelmiş olabilir ama ben köprünün tasarımında bu yükün hesaplanmış olduğunu düşünüyorum, yani öngörülmüştür kanımca, tabi yine de korkutucu :) iyice tırstım köprüden.

Başar tramvay olayında sana katılıyorum, yani işin vicdani kısmında ben bir çocuğun kılına zarar gelse içinde bir şeyler kırılır kaldı ki böyle şeyleri görünce büyük bir üzüntü yaşıyorum, çocuk sahibi olunca yumuşak bir adam oldum ben yav :( orada bir çocuğun böyle hayatını kaybetmesi çok üzücü. Fakat, sana katılıyorum çünkü muhtemelen bariyer var, orasının bir tramvay yolu olduğu biliniyor falan filan, sorun bilinç Başar, okullarda öğretilmiyor, anne babalar öğretmiyor çocuklarına, çocuk normal sokakta bile atlıyor yola, çocuktur engel olamazsın ama en azından bilinçlendirebilirsin, kaldı ki sadece çocuklar değil hepimizin öğrenmesi gerekiyor. Olayın iç yüzünü bilmiyoruz belki de gerçekten makinistin hatası da vardır, bu yüzden yargılamadan veriyorum olayları neresinden baksan üzücü benim için.

Bununla ilgili olarak Eskişehir belediyesinin açıklaması aşağıdaki linkte, olay yerini bilmedim görmedim ama açıklamada verilen bilgiler olayı özetliyor, Allah rahmet eylesin ailesine sabır versin.

http://yurthaber.mynet.com/eskisehir-ha ... si-1064884

Bir diğer üzücü haberi de buraya eklemek istiyorum. Bu benim havalimanlarında en çok sinir olduğum şeylerden birisi, daha yeni yürüyen çocuklarını valiz beklerken bırakıyorlar, çocuklar gidip o bantla oynamak istiyor. :evil: :evil: Allah muhafaza ya hiçbir şey olmasa parmağını kaptırır, ne kadar sorumsusuz.
İspanya'nın ünlü tatil bölgesi Costa Blanca'daki Alicante-Elche Havaalanı'nda annesi tarafından bagaj bandının üzerine bırakılan bir bebek, bandın otomatik olarak harekete geçmesi sonucu makaralar arasında ezilerek feci bir şekilde hayatını kaybetti.
http://www.haber7.com/dunya/haber/10762 ... rkunc-olum

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 20 Eyl Cum, 2013 12:25

Anatolian yazdı:Bugün FSM'de kamyoncuların eylemi vardı, görüntü hızlandırılınca köprünün sallandığı görülüyor...Aynı olay Avrasya Maratonu'nda ve Köprü açıldığında üzerinde tanklar yürütüldüğünde de olmuş
Hadi bakalım buyuralım aşağıdaki haberden yakalım :) bakan köprüde hayati risk oluştu demiş! Hemen köprü konusunu bilen bir mühendis bulmam lazım :) çok sallanmış ama risk gerçekten oluşmuş mudur bakalım.

http://emlak.haber7.com/emlak-gundemi/h ... isk-olustu

Gerçi salınımın sınırlar içerisinde gerçekleştiğini de belirtmiş ama yine de risk oluşturdular deniliyor, ikincisi gerçekten bu demokrasi mevzusuna geliyoruz hep ama bu kadar böyle kolayda olmamalı ya, tamam hak aramayı öğrenmeliyiz en büyük destekçisiyim bunun ama canım sıkıldı hadi kamyonlarla trafiğin içine edelim demek, toplantı ve gösteri kanununa muhalefetten ceza verilmesi gerekir bence.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 20 Eyl Cum, 2013 12:50

Köprü ve demokrasi konusuna değinmek istemiyorum. İlki zor teknik bir konu, ikincisi sıkıyor!

Tramvay altında kalan çocuk hakkında bir iki kelam daha. Esat, sen elbette haklısın. Çocuk babası olmak iyi ki yumuşatır, çünkü zaten milletimizde ciddî bir güç problemi var. Ama bu yumuşa da (genelde) bütün dünyada oluyor. Sadece yumuşama değil, biraz da akıl başa gelmesi falan. BIr araştırma vardı, okudum, baba olan genç erkekler manyak gibi otomobil kullanmaktan vazgeçiyorlarmış, şuuraltı bir olay. İlginç. Antropoloji kadar da ilginç az şey vardır be, olsa olsa zooloji :lol: Her neyse, çocuğun orada yaralanması, sakat kalması, hatta ezilmesi … acıklı. Çok acıklı. Merhamet ve empati göstermek gerek. Beni tanırsın, biraz aşırı bir tipim (bazen), durumda, hele hele vatman bağırışında da (isterse ayakkabılarını bağlasın, hata olsa da, o-ra-dan ge-çil-mezzz! Geçeceksen de on kat bakınacaksın!), içimde öyle bir seleksyoncu bir kabadayı canavarı kabarıyor, ben de korkuyorum yahu. Ama diyorum, ulan öğrenmeyeceklerse, öyle geberte geberte öğreteceksin. Ayıp be. Demokratik değil, antropolojik değil, zoolojik bile değil neredeyse. Ama kızıyorum işte :( Sana da çok zaman kızdığım gibi 8)

Anatolian
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Anatolian » 20 Eyl Cum, 2013 13:45

ikincisi gerçekten bu demokrasi mevzusuna geliyoruz hep ama bu kadar böyle kolayda olmamalı ya, tamam hak aramayı öğrenmeliyiz
Ülkemizde sesini duyurmak istiyorsan büyük eylemlere imza atmak durumundasın ne yazık ki..Gezi eylemleri, yol kapama, grevler yoksa kimse takmaz seni..Bu sorun hepimizin sorunu aslında, demokrasi yapmaya çalışırken olmayan demokrasiyi daha da yıkıyoruz

Kilitli

“Arşivlenen Başlıklar” sayfasına dön