gnl-TS.07:99 » Toplu Taşıma Kazaları 2012 [Arşiv]

Mehmet keles
Moderatör

Mesaj gönderen Mehmet keles » 26 Mar Pzt, 2012 23:47

Özellikle raylı sistem araç kazalarını bir ara uğraşıp kronolojiye göre sıralamıştım. Biraz vaktim olsa bitirip yayınlarım. İyi bir çalışma çıkacak. Fakat bu çalışma nasıl yayınlanacak sayfa sayfa mı yoksa dosya olarak mı? Esat?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Mar Sal, 2012 00:17

Mehmet keleş yazdı:Özellikle raylı sistem araç kazalarını bir ara uğraşıp kronolojiye göre sıralamıştım. Biraz vaktim olsa bitirip yayınlarım. İyi bir çalışma çıkacak. Fakat bu çalışma nasıl yayınlanacak sayfa sayfa mı yoksa dosya olarak mı? Esat?
Mehmet harika bir iş olur, sen nasıl yayınlamak istersen o şekilde veririz, istersen sırf o konu için bir başlık açarız, yoruma açık kapalı sen nasıl istersen, istersen dataları pdf yapar servera koyup linkinide veririz bu tamamen senin tercihin sen yeterki bilgileri paylaşmak iste :) ben bir ara ulaşım a.ş den emniyet müdürlüğünden istemiştim bir takım bilgiler, ulaşım vermedi :) sağolsunlar çok cana yakınlar. Ama emniyetin bilgileri de yetersiz gibi geldi bana, ne bileyim sanki daha çokmu kaza oluyor ne?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 Mar Prş, 2012 10:50

http://www.olay.com.tr/haber/bursa-bolg ... 00538.html
107 nolu tramvay, cadde üzerinden geçen 16 M 00071 plakalı özel halk otobüsünün arka kapısına çarptı. Kaza sonrası otobüsün içinde bulunan yolcular başka bir otobüse aktarılırken, tramvayda bulunan yolcular ise geçtiğimiz günlerde Almanya’dan gelen yeni tramvaylara aktarıldı. Kaza sebebiyle tramvay seferlerinde herhangi bir aksaklık meydana gelmezken, bazı yolcular da kazadan sonra otobüsle gitmeyi tercih etti.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 29 Mar Prş, 2012 18:25

Nostaljik tramvay hattında yine kaza ve yine hattın İncirli bölümü. Bu bölümde daha çok kaza göreceğiz sanırım. Çünkü yolun bir tarafında araçlar olduğu gibi park ediyorlar ve bu nedenle yol daralıyor ve millet ne yapacağını şaşırıyor. Acilen bu yolda uzun süreli parklanmanın yasaklanması lazım.

Haberde de 107 nolu tramvay aracı denmiş ama böyle bir numara yok. Gotha'lar 201-202-203
Düwag'lar 204-205-206 numaralara sahip

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 Mar Prş, 2012 18:29

Parklanma tramvay araçları için gerçekten problem ve bu konunun pek çözümü yok ülkemizde, çünkü artık belediyeler bile otopark işini büyük bir gelir kapısı olarak görüyor, çözümde halkın yolu ve kaldırmının kenarına park ettirmek.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 30 Mar Cum, 2012 14:41

http://www.olaymedya.com/root.vol?title ... nid=379165
Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde Çevik Kuvvet Kavşağı'nda hafif raylı hattından geçmekte olan 27 E 7799 plakalı kamyon ile G 11 A sefer sayılı tramvay dikkatsizlik sonucu çarpıştı. Kaza nedeniyle 2 kişi hafif şekilde yaralanırken, büyük çapta hasar meydana geldi. Hattan çıkan tramvayın bir vagonu, uzun uğraşlar sonucu çekilerek hatta alındı ve bakım istasyonuna çekildi. Kazaya karışan kamyon ise vinç yardımıyla yoldan kurtarılarak servise götürüldü. Kaza sebebiyle tramvay seferlerine yaklaşık iki saat aksadı.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 30 Mar Cum, 2012 18:35

http://www.haber7.com/haber/20120330/Yo ... -daldi.php
Görgü tanıklarının ifadesine göre, 34 YUY 74 plakalı otobüs kaygan zeminde kontrolden çıktı. Otobüs, sağa sola savrulduktan sonra metrobüs yoluna girdi. Kaza sonrası D-100 Karayolu tamamen trafiğe kapandı. Avcılar-Zincirlikuyu seferini yapan metrobüsler de yollarına devam edemedi. Kuyruklar oluşturan metrobüsler, trafik polislerinin yönlendirmesiyle tek yönlü olarak yoluna devam edebildi. Aracından inen vatandaşlar, otobüsü sıkıştığı çelik halatlardan kurtarmak için uzun süre uğraş verdi. Vatandaşların yardımıyla sıkıştığı yerden kurtarılan otobüs, olay yerine gelen çekici vasıtasıyla kaldırıldı.
Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 03 Nis Sal, 2012 12:59

Viyana'da yine bir tramvay kazası, dün kentin kuzey batı tarafına hizmet veren tramvay güzergahında 37 numaralı hatta ait bir tramvay otomobile çarpmış, bir süre sürüklenen otomobilin sürücüsü araç içinde sıkışmış ve itfaiye yardımı ile araçtan çıkartılarak hastaneye kaldırılmış.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 03 Nis Sal, 2012 13:44

Pazar günü Zürich'ten Paris'e giden bir TGV nin ineğe çarpması sonucu kaza meydana gelmiş, yolculardan yaralanan olmamış ineğin durumunu ise öğrenemedim, kaza nedeni ile işletmeci trenin yola devam etmemesi gerektiğine karar vererek 350 yolcuyu başka bir trene aktarmışlar ve 3,5 saatlik gecikme ile yolculuklarını tamamlamışlar.

Kaynak Ben.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 03 Nis Sal, 2012 16:52

Viyana'da tramvay kazalarının ardı arkası kesilmiyor, bugün öğleden önce birazda üzücü bir haber var, 7 yaşındaki bir çocuk tramvay çarpması sonucu yaralanmış, ilk verilen bilgilerde çocuğun tek başına olduğu ve kırmızı ışıkta geçmek isterken tramvayın çarptığı yönünde, habere göre çok ciddi bir yara almamış.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 04 Nis Çrş, 2012 12:43

http://www.haber7.com/haber/20120404/Tr ... alandi.php
İstanbul Tıp Fakültesi öğrencisi S.N. ye (19), Çapa tramvay durağı yakınında tramvay yolundan karşıya geçmeye çalıştığı sırada, Sirkeci istikametinde giden tramvay çarptı. Olay yerine çağrılan ambulanstaki sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan Nur, daha sonra İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Burada tedavi altına alınan yaralının genel sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 05 Nis Prş, 2012 21:22

http://www.haberturk.com/yasam/haber/73 ... -feci-olum
Bakırköy’de tren yoluna kaçan köpekleri almak isteyen 14 yaşındaki Erkan Alan, banliyö treninin çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Kilitli

“Arşivlenen Başlıklar” sayfasına dön