tkn-M.18 » Mini Metro Oyunu

demfaruk
Abonman

tkn-M.18 » Mini Metro Oyunu

Mesaj gönderen demfaruk » 14 Mar Cum, 2014 17:23

Merhaba,

Bu basligi koyacak daha iyi bir kategori bulamadim ne yazikki, o yuzden buraya yazmak durumunda kaldim.

Linkte su ana kadar gormus oldugum en eglenceli kucuk oyunlardan bir tanesi var. Oyunun amaci metro hatti insa edip bunlari isletmek. Gercege yok yakin bir oyun ve basindan kalkamiyorum kac gundur, paylasmak istedim. Rekorlarinizi paylasirsiniz yorumlarda :D

http://dinopoloclub.com/minimetro/

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 14 Mar Cum, 2014 17:52

Enteresan, çok basit bir görüntüye sahip ama ilk etapta anlamakta biraz zorlandım ama hoşuma gitti. Biraz daha geliştirilebilir, güzel.

Yıllardır yapalım istediğim bir şeydi, her zaman derim aklıma geldi yapamadım demek marifet değil yapıp ortaya koymak marifet, yapana tebrikler.

demfaruk
Abonman

Mesaj gönderen demfaruk » 14 Mar Cum, 2014 18:04

evet anlamasi biraz vakit alabiliyor. Gerci manual'de her sey yaziyor ama ingilizce. Dediginiz gibi onemli olan ortaya koymakmis. Ben forumu yaklasik 3-4 yildir takip ediyorum ancak bir sey paylasmadigim icin uyelik acma ihtiyaci hissetmemistim. Bu vesile ile ben de resmi olarak araniza katilmis oldum

Oyun kurallari basitce:
-Talep edilen destinasyon istasyon noktalarinda beliriveriyor. O insanlari gerekli noktalara tasimak lazim.
-Her hafta (Pazar gunu bitince) yeni gelistirmeler aliyorsunuz. Bunlar hat acma ya da istasyon kapasitesini gelistirme gibi seyler olabiliyor.
-Suyun altindan gecerken arac yavasliyor.
-Iki metro hatta istasyon noktalari haricinde kesisemiyor.
-Hatti tekrar dizayn etmek isterseniz de en son ucundan (T harfine benziyor) fareniz ile geriye dogru aliyorsunuz hatti. Tren son seferini yapinca o istasyona otomatik olarak siliniyor o kisim.

Aklima simdilik bunlar geldi kurallar olarak :D

Anatolian
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Anatolian » 15 Mar Cmt, 2014 01:03

Böyle basit grafikli oyunlara bayılıyorum.
Hatta bir ara OpenTTD ile bozmuştum :D
Hemen indereceğim ;)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 15 Mar Cmt, 2014 12:15

En çok 336 yolcu taşıyabildim yav :) ara sıra vakit geçirmek için iyi oldu, bilgisayara indirilebiliyor aynı zamanda.

“Taşımacılık Oyun ve Programları” sayfasına dön