ist-TS.49 » Nasıl Giderim?

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
ultrapeace

Mesaj gönderen ultrapeace » 26 Ağu Prş, 2010 14:24

Peki Boğazköy'den Beylikdüzü'ne nasıl gidebilirm?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 Ağu Prş, 2010 18:07

Boğazköy' ün nerede olduğu hakkında biraz bilgi verirsen yardımcı olmaya çalışalım, sonuçta bizde İETT nin Nasıl Giderim uygulamasından bakarak cevap veriyoruz :)

Bu Boğazköy Bahçeşehir tarafındaki Boğazköy ise 142, 142A ve 146 numaralı otobüslerden herhangi birisi ile Avcılar E-5 ulaşabiliyorsun, ondan sonra oradan Büyükçekmece yönüne giden otobüslerin hepsi Beylikdüzü E-5 den geçiyor zaten.

kröjb

Mesaj gönderen kröjb » 30 Ağu Pzt, 2010 22:22

önceden sorulduysa özür dileyerek soruyorum. istanbulu bilmem etmem gel gelelim üniversite sebebiyle bilmem gerekiyor artık. istanbul üni. beyazıt kampüsünden yıldız teknik üni. davutpaşa kampüsüne nasıl/neyle gidilir bilmem lazım? cevap veren olursa siteye üye olma amacıma ulaşmış olurum, teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 30 Ağu Pzt, 2010 22:30

kröjb yazdı:önceden sorulduysa özür dileyerek soruyorum. istanbulu bilmem etmem gel gelelim üniversite sebebiyle bilmem gerekiyor artık. istanbul üni. beyazıt kampüsünden yıldız teknik üni. davutpaşa kampüsüne nasıl/neyle gidilir bilmem lazım? cevap veren olursa siteye üye olma amacıma ulaşmış olurum, teşekkürler.
Çok kolay gidilir. Beyazıt Meydana çıktığınızda ya da Laleli istikametine yürüdüğünüzde tramvay hattını göreceksiniz, buradan Zeytinburnu istikametine giden tramvaya binin, Aksaray istasyonunda inin güvenlik görevlisine Aksaray metro istasyonunu sorun, çünkü biraz arkada kalacağı için görünmez, Aksaray metro istasyonundan metroya binin Davutpaşa-Yıldız Teknik Üniversitesi Kampüsü durağında inin. Yürümeyi seviyorsanız güzel havalarda Ordu Caddesinden aşağı Aksaray' a kadar yürüyebilirsinizde.

Otobüs ile tek otobüs ile gitmek mümkün değil, yine bir aktarma yapmanız gerekiyor, Aksaray' dan geçen herhangi bir otobüse binerek buradan 85T ile Davutpaşa Kampüsün önüne gidebilirsiniz, ya da 82B ve 93C otobüsleri ile Topkapı' ya ulaşarak buradan 41AT otobüsü ile yine direkt kampüsün önüne gidebilirsiniz. 85T ve 41AT nin son durağı Davutpaşa Kampüs.

kröjb

Mesaj gönderen kröjb » 30 Ağu Pzt, 2010 22:47

Esat yazdı:
kröjb yazdı:önceden sorulduysa özür dileyerek soruyorum. istanbulu bilmem etmem gel gelelim üniversite sebebiyle bilmem gerekiyor artık. istanbul üni. beyazıt kampüsünden yıldız teknik üni. davutpaşa kampüsüne nasıl/neyle gidilir bilmem lazım? cevap veren olursa siteye üye olma amacıma ulaşmış olurum, teşekkürler.
Çok kolay gidilir. Beyazıt Meydana çıktığınızda ya da Laleli istikametine yürüdüğünüzde tramvay hattını göreceksiniz, buradan Zeytinburnu istikametine giden tramvaya binin, Aksaray istasyonunda inin güvenlik görevlisine Aksaray metro istasyonunu sorun, çünkü biraz arkada kalacağı için görünmez, Aksaray metro istasyonundan metroya binin Davutpaşa-Yıldız Teknik Üniversitesi Kampüsü durağında inin. Yürümeyi seviyorsanız güzel havalarda Ordu Caddesinden aşağı Aksaray' a kadar yürüyebilirsinizde.

Otobüs ile tek otobüs ile gitmek mümkün değil, yine bir aktarma yapmanız gerekiyor, Aksaray' dan geçen herhangi bir otobüse binerek buradan 85T ile Davutpaşa Kampüsün önüne gidebilirsiniz, ya da 82B ve 93C otobüsleri ile Topkapı' ya ulaşarak buradan 41AT otobüsü ile yine direkt kampüsün önüne gidebilirsiniz. 85T ve 41AT nin son durağı Davutpaşa Kampüs.
net bir cevap,çok teşekkürler!peki atatürk havalimanından beyazıta metro ile mi gidilir,değilse ne iledir? yada havalimanından direk davutpaşaya gitmek için neye binmem gerekir?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 30 Ağu Pzt, 2010 22:58

Havalimanından Davutpaşa Kampüse ->

İç hatlar ya da Dış hatlar fark etmez, metro logolarını takip edin yanlız iç hatlardan biraz dolana dolana gidiyor :) Havalimanından metroya binin bu hat zaten biraz önce bahsettiğim M1 Aksaray-Havalimanı hattıdır yani Davutpaşa Kampüsü için, Davutpaşa-Yıldız Teknik Üniversitesi Kampüsü durağında inin, hemen karşınızda zaten.

Havalimanından Beyazıt' a ->

Yine aynı şekilde metroya ulaşın, eğer elinizde ağır bir valiziniz var ise yolculuk süresini biraz uzatmayı göze alarak Zeytinburnu' nda inin ve hemen yan taraftaki T1 Zeytinburnu-Kabataş tramvayına geçin, fakat Beyazıt' ta hangi fakülteye gideceğinize göre ineceğiniz durak değişir, Edebiyat, Su Ürünleri, Fen Fakülteleri için Laleli yakın, diğerleri için Beyazıt' ı öneririm. Eczacılık ve Yabancı Diller için ne desem yalan ikisinden de uzak :)

Fakülteler konusunda yanlışım varsa doğrusunu bilen arkadaşlar düzeltsin, malum 2 senedir sınava girmiyorum :D karıştırmış olabilirim.

kröjb

Mesaj gönderen kröjb » 30 Ağu Pzt, 2010 23:13

tekrar teşekkürler!bahsettiğim eğitim fakültesiydi (hayef) istanbul üni.den birileri varsa bilirler,''hayef vefadadır'' dışında hiç bir rasyonel bilgim yok,ana kampüse uzak mıdır?teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 30 Ağu Pzt, 2010 23:55

kröjb yazdı:tekrar teşekkürler!bahsettiğim eğitim fakültesiydi (hayef) istanbul üni.den birileri varsa bilirler,''hayef vefadadır'' dışında hiç bir rasyonel bilgim yok,ana kampüse uzak mıdır?teşekkürler
Yabancı Diller Fakültesinin arkasında imiş, tramvaya bayağı bir uzak, yani yürürüm derseniz siz bilirsiniz :) bu durumda mantıklı bana göre aktarma yapmaktan ve ücret ödemekten üşenmeyenler için,

Tramvay ile geliyor iseniz Yusufpaşa' da inmek, metro ile geliyorsanız Aksaray' da inerek Yusufpaşa tramvay durağı tarafına geçmek, burada Yusufpaşa Otobüs durağından geçen Eminönü ya da Taksim istikametli otobüslerden birisine binerek Saraçdoğan kemerini geçtikten sonra inerek (Müze Durağı) yani Vefa da inerek içeriye doğru yürümek.

Google Map linki veremedim buraya yapıştırınca link sapıtıyor :)

hekimoglu

Mesaj gönderen hekimoglu » 16 Eyl Prş, 2010 18:07

Sefaköy'den Arnavutköy'e nasıl gidebilirim ?

Arnavutköy kiptaş konutlarını bulmak istiyorum en kolay yoldan nasıl bulabilirim.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 16 Eyl Prş, 2010 18:50

hekimoglu yazdı:Arnavutköy kiptaş konutlarını bulmak istiyorum en kolay yoldan nasıl bulabilirim.
http://www.kiptas.com.tr/TR/YASAM/yas_u ... vutkoy.asp

Sefaköy Belediye duragindan 418 ile Hadimköy e gececeksiniz buradan 336H ya binerek KIPTAS KONUTLARI duraginda ineceksiniz. Sanirim yeterli bu arada KIPTAS a teessüf ediyorum dünyanin bir ucuna yerlerim alani yapiyorlar ama sitelerinde ben toplu tasima ile ulasim icin ipucu göremedim, bilmem kac milyara ev sat gerisine karisma, nerde devlet :D

hekimoglu

Mesaj gönderen hekimoglu » 16 Eyl Prş, 2010 18:53

Esat yazdı:
hekimoglu yazdı:Arnavutköy kiptaş konutlarını bulmak istiyorum en kolay yoldan nasıl bulabilirim.
http://www.kiptas.com.tr/TR/YASAM/yas_u ... vutkoy.asp

Sefaköy Belediye duragindan 418 ile Hadimköy e gececeksiniz buradan 336H ya binerek KIPTAS KONUTLARI duraginda ineceksiniz. Sanirim yeterli bu arada KIPTAS a teessüf ediyorum dünyanin bir ucuna yerlerim alani yapiyorlar ama sitelerinde ben toplu tasima ile ulasim icin ipucu göremedim, bilmem kac milyara ev sat gerisine karisma, nerde devlet :D
Aynen öyle :D Teşekkür ederim.

ysnzdmr1

Mesaj gönderen ysnzdmr1 » 26 Eyl Pzr, 2010 11:20

halkalıdan cevizlibağa nasıl gidebilirim??

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön