ist-TS.49 » Nasıl Giderim?

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
Bagis Esmek
Aylık Paso

Mesaj gönderen Bagis Esmek » 15 Kas Pzt, 2010 18:29

Tesekkur ederim,

Seçimim suphesiz Kamil Koçtan yana olacak, fiyay ne olursa olsun hayraniyim bu sirketin.

SAolun Esat bey.

Bagis Esmek

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Kas Cmt, 2010 14:22

pufyx84 yazdı:halıcıoğlundan i.ü avcılar kampüsüne metrobüsle kaç dk da gisebihirim
Metrobüs ile 20-25 dk sürüyor bildiğim kadarı ile, zaten en hızlı ve direkt ulaşım yöntemi de metrobüs. İETT uygulaması bende çalışmıyor şu anda durak seçerek sorgulayamıyorum.

http://harita.iett.gov.tr/

Şu anda çalışıyor ama saçma bir sonuç verdi :) 31 durak ve sadece 1 dk. İETT ışınlamayı icat etmiş :)

Resim

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 27 Kas Cmt, 2010 14:32

Başlarda 38 dakika süren Avcılar-Zincirlikuyu mesafesi artık 50 dakika civarında sürüyor, hatta 3-5 dakika daha fazla da sürdğü oluyor. Halıcıoğlu-Avcılar'da 35 dakika ile 40 dakika arasında sürebilir...

gulemr

esenler - bakırköy,yeşilyurt

Mesaj gönderen gulemr » 02 Ara Prş, 2010 22:55

arkadaşlar bi sorum var;umarım doğru yere yazıyorumdur.Esenler otogardan bakırköy,yeşilyurt, sipahioğlu cad.nasıl gidilir?? (akbil yok,normal otobüs-dolmuşlarla) zaman olarak ne kadar sürer??teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: esenler - bakırköy,yeşilyurt

Mesaj gönderen Esat » 03 Ara Cum, 2010 16:21

gulemr yazdı:arkadaşlar bi sorum var;umarım doğru yere yazıyorumdur.Esenler otogardan bakırköy,yeşilyurt, sipahioğlu cad.nasıl gidilir?? (akbil yok,normal otobüs-dolmuşlarla) zaman olarak ne kadar sürer??teşekkürler
Görünen en mantıklı çözüm süresi nedeni ile şudur:

Otogar' dan Aksaray-Havalimanı metrosu Havalimanı yönüne binin, Merter istasyonunda inin, hemen önünde E-5 üzerindeki otobüs durağından 72T Taksim-Yeşilyurt otobüsüne binin, anladığım kadarı ile otobüs zaten direkt bahsettiğiniz caddeye kadar gidiyor. Hat ismine tıklarsanız detayı var.

gulemr

Re: esenler - bakırköy,yeşilyurt

Mesaj gönderen gulemr » 03 Ara Cum, 2010 23:35

[quote]Görünen en mantıklı çözüm süresi nedeni ile şudur:

Otogar' dan Aksaray-Havalimanı metrosu Havalimanı yönüne binin, Merter istasyonunda inin, hemen önünde E-5 üzerindeki otobüs durağından 72T Taksim-Yeşilyurt otobüsüne binin, anladığım kadarı ile otobüs zaten direkt bahsettiğiniz caddeye kadar gidiyor. Hat ismine tıklarsanız detayı var.[/quote]

çok teşekkürler...

zeynepkesgin

yardım

Mesaj gönderen zeynepkesgin » 11 Ara Cmt, 2010 00:43

ben gopaşada oturuyorum buradan yenibosna merkez mahallesi sedir sokağa nasıl gidibilirim?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: yardım

Mesaj gönderen Esat » 11 Ara Cmt, 2010 00:59

zeynepkesgin yazdı:ben gopaşada oturuyorum buradan yenibosna merkez mahallesi sedir sokağa nasıl gidibilirim?
Çok net bir soru değil G.O.P. nın neresinden mesela? Sonuçta bizde sizlere İETT sitesi aracılığı ile yardımcı oluyoruz açıkçası ben Yenibosna da Sedir sokak göremedim o kadar detaylı da arayamadım, genel bir cevap vereceğim yine de yardımcı olacağını düşünüyorum, size İETT nin verdiği süre olarak en kısa seçeneği yazıyorum.

Ali Fuat Başgil otobüs durağına çıkın, (tramvay durağının orada) bu duraktan 36 numaralı Beyazıtotobüsü ile Topkapı' ya geçin, buradan da 31E otobüsünün geçtiği durağa yürüyün diyor, bunu otobüsün şoförüne sormanız lazım hangi Topkapı durağı, 31E Yenibosna yönüne bindiğinizde o otobüs merkez mahallesindeki Yenibosna durağına kadar sizi götürüyor, Sedir sokağı artık oralarda sormanız gerekecek.

cimcime

acil yardım istiyorum

Mesaj gönderen cimcime » 26 Ara Pzr, 2010 21:35

arkadaşlar ben esenler garajdan cağaloğlu ankara caddesi hükümet sokağına gitmek istiyorum lutfen yardımcı olun

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 Ara Pzr, 2010 21:53

Cağaloğlu' na Otogar' dan gitmenin en mantıklı yolu önce metro ile Aksaray' a geçmek buradan tramvay ile gitmek. Yani şöyle;

M1 Aksaray Havalimanı metrosu Aksaray yönüne binin,
Aksaray da inin,
Valizli yolcu iseniz T1 Aksaray, valizsiz yolcu iseniz T1 Yusufpaşa istasyonuna yürüyün (yüksüz yolcu Aksaray a yürüme 6dk, Yusufpaşa' ya 5 dk dır, farkı Yusufpaşa için bir alt geçit ve bir üst geçitten geçmeniz gerekir, diğeri düz ayak yol.)
T1 Zeytinburnu Kabataş tramvayının Kabataş yönüne binin,
Gideceğiniz yere yakınlık durumuna göre Çemberlitaş ya da Sultahnahmet istasyonlarından birinde inin,
aradığınız adresi sokak ve cadde olarak Google Map ten bakarsanız indikten sonra nereye yürüyeceğinizi kestirebilirsiniz.

Şimdi haritadan baktım da Sultanahmet te inerek aşağı doğru yürümeniz daha kolay, Gülhane' de inerseniz daha yakın görünüyor ama ufak bir yokuş çıkmanız gerekir, bahsettiğiniz sokağı göstermiyor ama bu linke bir tıklayın

yesim83

Mesaj gönderen yesim83 » 29 Ara Çrş, 2010 20:01

Merhaba
Yarin Ataturk Havaalanina saat 14:00 civari inecegim. Pendike (sahil) nasil gidebilirim?
Iyi aksamlar

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 Ara Çrş, 2010 21:45

İETT sayfası bende direkt Havalimanı ile Pendik arasındaki sorguyu çözemedi bir türlü, sanırım biraz fazla seçenek çıkıyor isterseniz bir de siz deneyin.

Şu an numarasını hatırlamıyorum ama Atatürk Havalimanı - Taksim otobüsü ile Taksim' e buradan da Şişli' den geçen otobüsler ya da metro ile Şişli Merkez' e geçerseniz, buradan kalkan 251 numaralı otobüs Pendik İDO İskelesine yani Pendik sahile kadar gidiyor. Bu otobüsün Şişli de nereden kalktığını ve Taksim den otobüs ile gitmek isterseniz o durağa nasıl ulaşacağını Taksim de görevli İETT memurlarından öğrenebilirsiniz.

Bir diğer seçeneğiniz şu olabilir, Havalimanı-Taksim otobüsü Bakırköy İDO iskelesinin oradan geçiyor, orada inerek Deniz Otobüsü ile Bostancıya geçebilirsiniz, oradan da 222 numaralı otobüs ile direkt Pendik e gidebilirsiniz, ben İDO sayfasında Pendik e deniz otobüsü seferlerini göremedim, zaten hava durumuna göre çalışıp çalışmadığını önceden kontrol etmelisiniz,

Son olarak şunu önerebilirim, metro ile Şirinevler durağına geçin, oradan da metrobüse binin Zincirlikuyu' da Söğütlüçeşme hattına aktarma yapın, Söğütlüçeşme' den 17 numaralı otobüs ile Pendik' e kadar gidebilirsiniz, sanırım biraz daha hızlı bir ulaşım olur.

www.ido.com.tr
http://harita.iett.gov.tr/

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön