ist-TS.49 » Nasıl Giderim?

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 05 Kas Cum, 2010 18:07

O saatte belki Van otobüsleri geçebilir ama onlarda Yozgat üzerinden mi gidiyorlar emin değilim, bir kısmı eskiden aşağıdan gidiyorlardı Diyarbakır üzeri sonra malum olaylar azalınca tekrar yukarı güzergah aktif hale gelmişti, dediğim gibi bir ihtimal onlar geçebilir Best Van firması var en sık sefer onlarda olsa gerek, elimden gelen budur biraz yardımı olduysa ne ala, ben teşekkür ederim ve daha sık bekleriz fotoğraf sözü vardı onu da unutmadım :D

Otogar' da geceleme durumu olabilir, her ne kadar iyi bir seçenek gibi görünmesede. Yine de sağa sola valizlere çantalara dikkat ve keyifli iyi yolculuklar dilerim.

Bagis Esmek
Aylık Paso

Mesaj gönderen Bagis Esmek » 05 Kas Cum, 2010 19:01

Sagolun esat Bey,

BestVan sirketini bi arayim bakalim.

Zaten, buyuk bir ihtimal geceyi ASTIde geçirmem zaten, otele falan giderim.

Sagolun.

Bagis Esmek

Bagis Esmek
Aylık Paso

Mesaj gönderen Bagis Esmek » 08 Kas Pzt, 2010 01:30

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Van arabalari Yozgattan geçmiyor, BEst Vanda yatti :)

Hayirlisi bakalim, o gece Ankarada kaldim.

Bagis Esmek

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 08 Kas Pzt, 2010 01:36

Bagis Esmek yazdı::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Van arabalari Yozgattan geçmiyor, BEst Vanda yatti :)

Hayirlisi bakalim, o gece Ankarada kaldim.

Bagis Esmek
Eh ne diyelim bir gecede Ankara' nın suyunu içmek varmış demek ki :) tekrar hayırlı yolculuklar, bu gece uçuşları sonrasında bu tip sorunlar tabii ki olası aklımıza gelen tüm seçenekleride sunduk ama bir şey çıkmadı.

Bagis Esmek
Aylık Paso

Mesaj gönderen Bagis Esmek » 08 Kas Pzt, 2010 01:40

Esat Bey kardesim,

Biraz arastirdimda, Ankaranin yani Turkiyenin baskentinin ulasimi bu kadarmi felaket olur ya!

Yani uzuluyorum memleketime, vallaha, sonuçta 75-80 milyon nufusu olan bir ulkenin baskenti.

Fransanin, Lyon, Marsilya gibi sehirlerinde bile ulasim Ankara gibi bir sehirden daha çok gelismis.

Neden aceba ? Sen bilirsin Esat Bey, bu konu beni asiyor biraz.

Ben isterimki, Metro veya Tramway, bir ESENBOGA yolcusunu direkt aktarmasiz Ankaraya baglasin, ne otobus ne bisey.

Yani kizdigim nokta, Tuneller yapiliyo, yol duzenlemeleri falan, ama ulasim kadar onemli bir konuda hep standby.

Saygilarimla.

PS : Bu arada uyku tutmadi, ondan bu saatte yaziyorum :lol:
Bagis Esmek

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 08 Kas Pzt, 2010 02:10

Özelden yazdıklarımı olduğu gibi buradan yazmayayım :) ifadeler hoş olmayabilir :P ama cevapsızda bırakmayayım. Bizde yakıştıramıyoruz, bir takım şeyler söylediğimizde de çok çabuk bir şekilde yanlış anlaşılıyor, şahsım adına demiryolu ya da taşımacılık için yapılan tüm çalışmaları tabii ki takdir ediyorum, sadece biraz koyun pazarlığı gibi değilde standartlar dahilinde, sorumluluk içerisinde yapılsın istiyorum.

Bir gün muhakkak bu dileğiniz gerçekleşecek Ankara' da metrolar ya da başka başka sistemler havalimanına gidecek, gecede çalışacak ama ne zaman ya da nasıl? :) orasını bilemem.

Bagis Esmek
Aylık Paso

Mesaj gönderen Bagis Esmek » 08 Kas Pzt, 2010 02:19

Esat Bey,

Sizinle ayni fikirdeyim, yillarca burdaki (Fransadaki) vatandaslarimiza anlatmaya calistigim seyler bunlar.

herhalde uzun yillarda bu konullari tartisacagiz yurttaslarimizla :)

Bagis ESMEK

marina

Mesaj gönderen marina » 09 Kas Sal, 2010 15:40

TOPKAPIDAN YAKUPLUYA GİDİLİRMİ YADA GİDİLİRSE NASIL GİDEBİLİRİM ?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 09 Kas Sal, 2010 15:48

marina yazdı:TOPKAPIDAN YAKUPLUYA GİDİLİRMİ YADA GİDİLİRSE NASIL GİDEBİLİRİM ?
Topkapı tramvay durağının arka tarafındaki minibüs durakları ya da oradaki otobüs durağından Yenibosna/E-5 ten geçen herhangi bir toplu ulaşım aracı ile Yenibosna otobüs duraklarına ulaşırsanız bildiğim kadarı ile buradan kalkan midibüsler var Yakuplu' ya giden. Topkapı olarak kast ettiğiniz yer Kaleiçi kesimi ise Vatan Caddesine yürüyerek Aksaray-Havalimanı metrosu Havalimanı yönüne binerek Yenibosna durağında inerseniz direkt bu otobüs durağına çıkarsınız, dediğim gibi benim bildiğim Yakuplu otobüsleri oradan kalkıyor, şu anda İETT sitesine bakamadım o yüzden İETT çözümü veremiyorum.

Not: İETT de baktım ama Topkapı-Yakuplu ve Yenibosna-Yakuplu arasına sonuç vermiyor, sebebini bilmiyorum.

http://harita.iett.gov.tr/#

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 09 Kas Sal, 2010 18:30

Esat bildiğim kadarıyla İhlas Marmara Evleri-Avcılar ve Bakırköy diye İETT otobüsleri var. Ambarlı'ya gittiğim zamanlarda görüyorum.

Şimdi İETT web sitesinden baktım da;

145 İ.MARMARA EVLERİ - AKSARAY
145A İHLAS MARMARA EVLERİ-AVCILAR METROBÜS
76Y MARMARA EVLERİ - BAKIRKÖY
HT59 KAVAKLI SAHİL YOLU MH-AVCILAR METROBÜS

O civarlardan merkeze doğru bu otobüs hatları var, gidilecek noktaya göre değerlendirilebilir...

Bagis Esmek
Aylık Paso

Mesaj gönderen Bagis Esmek » 15 Kas Pzt, 2010 11:33

Arkadaslar Merhaba,

BUrsadan - Karamursele nasil giderim ???

Tesekkurler.

Bagis Esmek.

Saygilarimla.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 15 Kas Pzt, 2010 16:19

Bursa Karamürsel arasında bildiğim kadarı ile Efe Tur çalışıyor olsa gerek ama ne kadar tavsiye edilir, benim pek hoş tecrübelerim yok, minibüse biner gibi bir otobüs yolculuğu olabilir :) tabii hala eskisi gibi çalışıyorlar ise, genel olarak iyi ama özellikle İzmit - Karamürsel arasında yol kenarında kedi el kaldırsa duruyorlardı önceden, bir kere de İzmit ten İstanbul' a ayakta geldiğimi bilirim, hemde bayram seyran değilken.

Şuradan sorgularsan bir sonuca ulaşabilirsin

http://www.kamilkoc.com.tr/

fiyat olarak diğerlerine göre pahalı olabilir ama en azından az sorun çıkar. Aşağıdaki de Bursa terminalin web sitesi

http://www.bursaterminali.com/otobus.htm

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön