ist-TS.49 » Nasıl Giderim?

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: Kanal D Bağcılar

Mesaj gönderen Esat » 23 Nis Cmt, 2011 23:14

popcorn yazdı:Merhaba arkadaşlar!
Taksim ya da Mecidiyeköy gibi merkezi yerlerden Bağcılar Kanal D binasına en kolay nasıl gidip gelebilirim? Direkt önünden geçen bir vasıta var mı? Yardımcı olursanız sevinirim :)
Mecidiyeköy' den 78M, 96M ve 146M otobüslerinin hepsi yakınındaki Matbaacılar Sitesi durağına gitmektedir, 78M için 30 dk. diğerleri için 21 dk. süre veriyor İETT, İstanbul için ne kadar gerçekçi tartışılır.

Taksim' den de 89T ve 89C otobüslerinin geçtiğini yazıyor,

maalesef İETT nin harita uygulaması şu anda bende çalışmıyor bu yüzden oradaki durağın tam adını bilmiyorum ama ya ismini verdiğim Matbaacılar Sitesi durağı ya da bir sonraki olsa gerek, numarasını verdiğim otobüsler Kanal D binası önünden yan yoldan geçiyorlar. O duraktan geçen hatlar şunlar mış
# 146B BAŞAKŞEHİR 4.ETAP - EMİNÖNÜ
# 146M BAŞAKŞEHİR 4.ETAP - MECİDİYEKÖY
# 33Y YÜZYIL MH.-EMİNÖNÜ
# 78 BAŞAKŞEHİR 4.ETAP-EMİNÖNÜ
# 78M BAŞAKŞEHİR 4.ETAP-MECİDİYEKÖY
# 89C BAŞAKŞEHİR 4 -1. ETAPLAR - TAKSİM
# 89T ATAKENT MAHALLESİ- TAKSİM
# 97M GÜNEŞLİ-MECİDİYEKÖY

Çözüm No :1
TAKSİM 89C MATBAACILAR SİTESİ
1 nolu çözümün; toplam durak sayısı 25, seyahat süresi 21 dakika ve seyahat maliyeti 1 bilettir.

Çözüm No :2
TAKSİM 89T MATBAACILAR SİTESİ
2 nolu çözümün; toplam durak sayısı 23, seyahat süresi 19 dakika ve seyahat maliyeti 1 bilettir.

scehead

esenyurt - eyup sıltan

Mesaj gönderen scehead » 19 May Prş, 2011 11:11

sa abilerim benm halam balıkesirden geldi ve eyup sultana gitmek istiyor babama sordum nasıl gidicem die ama birşey anlamadım bna yardım edebilir misiniz. esenyurttan eyup sultana nasıl gidebilirim ve eyup sultandan esenyurta nasıl gelebilirim hnaqi araçlara binicem. tesk ederim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: esenyurt - eyup sıltan

Mesaj gönderen Esat » 19 May Prş, 2011 18:25

scehead yazdı:sa abilerim benm halam balıkesirden geldi ve eyup sultana gitmek istiyor babama sordum nasıl gidicem die ama birşey anlamadım bna yardım edebilir misiniz. esenyurttan eyup sultana nasıl gidebilirim ve eyup sultandan esenyurta nasıl gelebilirim hnaqi araçlara binicem. tesk ederim
Biraz geç oldu kusura bakmayın. İETT sorgusu önce bana mantıklı bir cevap vermedi :) niye bilmiyorum ama sonra keyfi yerine geldi. Şöyle vereyim çözümü

Esenyurt Belediyesi durağından 76D Unkapanı durağında inerek 33ES otobüsüne biniyorsunuz, ya da yine 76D ile Millet Caddesinde inerek 48A ya da 39 numaraya binerek devam ediyorsunuz ineceğiniz durağı Zalpaşa durağı olarak verdi, Eyüp Sultan Camii ne çok yakın, dediğim gibi İETT sitesinde bir sorun var komik yolculuk süreleri verdi.

Bir başka öneri şu olabilir, Avcılar E-5 e ulaşın, oradan metrobüse binin Ayvansaray durağında inin buradan E-5 durağına geçip 33ES, 44B, 36CE, 99, 399C otobüslerinden herhangi birisine binerek Eyüp İskelesi durağında inin 5 dk. mesafedesiniz.

republic

Mesaj gönderen republic » 27 May Cum, 2011 16:42

arkadaşlar karabayırda oturuyorum refhan tümer lisesine nasıl giderim ilgilenirseniz sevinirim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 May Cum, 2011 23:05

republic yazdı:arkadaşlar karabayırda oturuyorum refhan tümer lisesine nasıl giderim ilgilenirseniz sevinirim
İETT sitesi sorgu sonucudur,

33E ile Esenler Metro' ya geçerek buradan 39O ya binerek Refhan Tümer Lisesine ulaşabiliyorsunuz, yine 33B ye binerek Yusufpaşa' da 39 numaralı hatta aktarma yaparakta gidebiliyorsunuz. Yanlız bu aktarmada ben 39 numaranın Yusufpaşa' dan geçtiğini görmedim, sanırım Aksaray Vatan Caddesi tarafına yürüyerek metro önündeki otobüs durağına geçmeniz gerekiyor. 39O da ise İETT süre olarak diğerinden çok büyük fark vermiyor ama çok garip bir güzergah izliyor, yani İETT sitesindeki süreye pek güvenilmiyor bazen hatalı sonuçlar üretiyor çünkü.

baybilim

Kavakpınardan İTÜ ayazağam kampüs&#

Mesaj gönderen baybilim » 01 Haz Çrş, 2011 13:16

Merhaba arkadaşlar yarın İstanbul'a gidiyorum. Kavakpınardaki bacanağımın evinden İTÜ ayazağa kampüsüne gitmem gerekiyor ve saat 09:00 da kampüste olmam gerekiyor. İnternet üzerinden araştırma yaptım ancak kafam karıştı. Şimdi öğrendiklerim doğru mu ve başka kısa yollar var mıdır? Gelin hepberaber bakalım..

* Kavakpınar - Kaynarca - Uzunçayır (133K ve 130Ş Hatları)= 34 dk 1,5 bilet

* Uzunçayır - Mecidiyeköy (34G veya 34A Hattı) = 0dk 1 Bilet (iett'nin sitesinde 0 dk çıkıyor anlamadım)

* Mecidiyeköy - Zincirlikuyu - Maslak (34A ve 29Ş Hatları) = 21 dk 1,5 bilet

Ancak İETT'nin internet sitesinde çok aşırı farklı zamanlarda çıkıyor kafam karıştı. Şimdi sizlere sabah 06:30 ya da 07:00 saatlerinde kavakpınardan çıksam 09:00'a İTÜ'de olabilir miyim? Yarın yola çıkacağım için acilen cevap verirseniz çok memnun kalırım..

Şimdiden çok teşekkür ederim..
Saygılarımla..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 01 Haz Çrş, 2011 14:44

İETT sitesindeki sürelere güvenmenizi pek öneremiyorum, bana bazen hatalı sorgu üretiyor gibi geliyor, o 0 dk. olayı zaten başlı başına bir muamma :) daha önce yazmıştım sanırım ışınlanmayı icat etmişler. Orada verdiğiniz sürelere bakarak beklemeler hariç 1 saat gibi bir süre çıkar, metrobüs yaklaşık 10 dk. da Mecidiyeköy' e varır, benim önerim Mecidiyeköy durağında metrobüsten inip metroya binmeniz ve İTÜ Ayazağa durağında inmenizdir, daha hızlı gideceğinize emin olabilirsiniz.

Kaynarca tarafından geliş için daha doğru bir öneriyi Hakan yapabilir çünkü o bölgedeki otobüsleri gayet iyi biliyor.

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 01 Haz Çrş, 2011 19:10

Saat 9'da İTÜ'de olmak için Pendik-Kavakpınar'dan yol tarifi veriyorum...

Bacanağınızın evi E-5'e ne kadar mesafede bu önemli, Kavakpınar çok büyük bir mahalle (Pendik'in en büyük mahallesi galiba 60-70 bin nüfusu var). Eğer yürüme mesafesinde ise yürüyerek Tersane kavşağındaki otobüs durağına ulaşın, eğer yürüme mesafesinde değilse Kavakpınar-Pendik minibüsleri ile (kodu C89 olması lazım) dediğim yere varın. Oradan 500T'ye binin. 500T'nin Tersane Kavşağı-4.Levent arasındaki süresi eğer yolda ortalamanın üzerinde bir yoğunluk olmazsa 50 dakika sürer (tarafımdan en az 10 kere denenmiştir). 500T'den inip metroya ya da Beşiktaş-Sarıyer minibüslerine binin, bu yolculuğunuzda 10-12 dakikayı geçmez.

Yani;

Kavakpınar-Tersane Kavşağı : 10 dakika
Tersane Kavşağı-4.Levent : 50 dakika
4.Levent-İTÜ : 10 dakika

9'da İTÜ'de olmak için 7:30'da yola çıkın...

Aedi

Mesaj gönderen Aedi » 13 Haz Pzt, 2011 10:48

Merhaba;
7 Temmuz'da Pendik bölgesine gitmem gerekli. Saat 12.00'da orada olmalıyım.Evimin yakınında(Güven Mahallesi,Güngören Belediyesi) İETT durağı mevcut fakat nasıl gideceğim konusunda bilgi sahibi değilim. Cumhuriyet Caddesi,Yalı Sokak'a gideceğim. Esenyalı Parkı'nın hemen yakınında.
Yol tarifi,uzaklık,zaman ve kaçta çıkmalıyım konusunda bilgi almak istiyorum.
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 13 Haz Pzt, 2011 11:21

İETT İneceğiniz yer için bir kaç sokak yukarıda kalan Başkent durağını öneriyor, buna göre arama yapınca da bu sonuç çıkıyor:

Güven Parkı durağından 92T ye binerek Cevizlibağ' da iniyorsunuz,

Cevizlibağ' dan 500T ile Anadolu Yakasına geçerek Esenyalı Sapağı' nda iniyorsunuz,

Esenyalı Sapağından 133 e binerek bir durak giderek Başkent durağına ulaşıyorsunuz, yanlız harita üzerinden bakınca Esenyalı Sapağı durağından da Başkent durağındanda aynı mesafeyi yürüyeceksiniz gibi görünüyor, bence İETT şoförüne danışın derim.

Anadolu yakasına erişim için daha pratik çözümü Hakan verebilir belki.

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 13 Haz Pzt, 2011 17:27

Esenyalı sapağında indikten sonra bir şeye binmene gerek yok, 100-150 metre yürüyeceksin. Cevizlibağ'dan Esenyalı'ya ulaşman 1 saat 15 dakika sürer diye tahmin edyorum, Cevizlibağ'a ulaşırken ne kadar sürer bilmem.

Diğer verebileceğim alternatifte ise metrobüs + Haydarpaşa-Gebze banliyösü. Banliyönün Aydıntepe istasyonu gideceğin yere 200-250 metre mesafede...

Aedi

Mesaj gönderen Aedi » 13 Haz Pzt, 2011 20:00

O zaman pendik ilçesine gitmek o kadar zor değil yanılıyo muyum? Sadece 2 araç ile oradayım değil mi? Esenyalı Park'ına da 150 metre mesafede eğer yanlış anlamadıysam?
İlginiz,alakanız ve hızlı cevabınız için çok teşekkür ederim :)

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön