ist-TS.49 » Nasıl Giderim?

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
osgess

Mesaj gönderen osgess » 15 Ağu Pzr, 2010 15:21

Florya metrobüs durağından edirnekapı şehitliğine nasıl gidebilir ve dönebilirim? Yardım ederseniz çok sevinirim. ayrıca sultanahmete nasıl gider ve dönerim aynı yerden?

hasancicek37
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen hasancicek37 » 15 Ağu Pzr, 2010 16:38

Metrobüs zaten Edirnekapı Şehitliği'nden geçiyor.İstasyon var orada.Sultanahmet'e de metrobüsle geri döndüğünüzde Zeytinburnu'da inin ve T1 Kabataş tramvayına binin.Geze geze bir tramvay keyfi çıkarmış olacaksınız. :D

Purchu

Mesaj gönderen Purchu » 15 Ağu Pzr, 2010 20:41

merhabalar. bana çok acil yardım lazım.

en kısa yoldan merter'den marmara eğitim köyü'ne nasıl gidebilirim? (marmara eğitim kötü: maltepe üniversitesine ait) ve yol ne kadar sürer? lütfen çok acil yardımcı olabilir misiniz?

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 15 Ağu Pzr, 2010 22:49

Marmara Eğitim Köyü'ne arabasız nasıl gidilir gerçekten bilmiyorum, benim tavsiyem metrobüsü kullanarak Kadıköy'e ulaşın. Kadıköy'de görevlilerden oraya gden hattı öğrenin. Muhtemelen günün belli saatlerinde numarası olmayan bazı seferler vardır. Maltepe Eğitim Köyü adı üzerinde şehirle alakası olmayan bir yerde ormanın içinde çok güzel bir yer. Arabanız olsa E-5'den 10 dakikada ulaşırsınız ama toplu taşımanın zor olduğu bir yer...

Purchu

Mesaj gönderen Purchu » 15 Ağu Pzr, 2010 23:11

ya günün belli saatleri olan otobüslerle olmuyo. öğrenciyim orada okuyacağım. eğer saatleri kaçırırsam ders saatlerime falan uymazsa orada mahsur kalırım valla :) öğrenci olduğum için taksiye de pek sıcak bakmıyorum açıkçası. hergün taksi maksi de olmaz...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 15 Ağu Pzr, 2010 23:24

Valla Hakan o bölgeyi iyi bilir, eğer giden otobüsü o bilmediyse benden hiç çıkmaz :) İETT den benim oraya yakın bulabildiğim tek hat Kadıköy-Başıbüyük 19B, ama oradan okula giden bir otobüs varmı yokmu onu gerçekten en iyi Kadıköy başduraktakiler bilir diye düşünüyorum, oradaki amirliğe sormakta fayda olabilir.

osgess

Mesaj gönderen osgess » 16 Ağu Pzt, 2010 20:40

bu arada ben edirnekapıdan değil florya bağlar durağından sultanahmete nasıl gidebilirim diye sormustum :$ yanlış anlaşılmışım ya da yanlıs aktarmısım :s k bakmayın ama ona da yardımcı olursanız çok mutlu olurum :D

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 16 Ağu Pzt, 2010 23:56

osgess yazdı:bu arada ben edirnekapıdan değil florya bağlar durağından sultanahmete nasıl gidebilirim diye sormustum :$ yanlış anlaşılmışım ya da yanlıs aktarmısım :s k bakmayın ama ona da yardımcı olursanız çok mutlu olurum :D
Ben cevabı açık yazmamışım sanırım, metrobüs Zincirlikuyu istikametine binin, Zeytinburnu, Cevizlibağ ya da Topkapı duraklarından herhangi birisinde inerek T1 Zeytinburnu-Kabataş tramvayı Kabataş yönüne binerek Sultanahmet' e gidebilirsiniz.

ultrapeace

Mesaj gönderen ultrapeace » 23 Ağu Pzt, 2010 17:05

Selamlar. Fatih Çapa'dan Halkalı'daki asker lojmanlarına nasıl gidebilirim yardımcı olur musunuz?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 23 Ağu Pzt, 2010 17:17

ultrapeace yazdı:Selamlar. Fatih Çapa'dan Halkalı'daki asker lojmanlarına nasıl gidebilirim yardımcı olur musunuz?
Askeri lojmanlar nerede tam bilmiyorum dolayısı ile size ancak Halkalı merkezde yer alan Halkalı durağına kadar tarif verebilirim.

Çapa' dan geçen 89 ve 89İ otobüsleri Halkalı durağına gidiyor, 89 için 48 dk. 89İ için 78 dk. sonuç veriyor, eğer aktarma ücreti önemli değil süre önemli diyorsanız benim önerim 2 aktarma içerir. Çapa' dan T1 tramvayı ile Cevizlibağ-A.Ö.Y. den metrobüse geçin, metrobüs Avcılar yönüne binin ve Yenibosna' da inin, burada Yenibosna Metro önündeki otobüs duraklarından 89G, 98 ve HT20 ye, ya da E-5 yanyoldaki duraktan yine 89 ve 89İ ye binerek Halkalı' ya ulaşabilirsiniz bu yolculuğun daha hızlı olacağını tahmin ediyorum.

arap huso

Zeytinburnunda M1 den T1 aktarma

Mesaj gönderen arap huso » 24 Ağu Sal, 2010 00:41

Bir sorum olacak. Forumun baska yerlerinde z.burnundan aktarma yerindeki karisikliklari okudum. Hava alanindan gelip kabatasa devam etmem gerekiyor. Oklara vesaire ultra dikkat etmem gerektigini anliyorum. Biraz sacma olacak ama benim sorum mesafe ile ilgili. M1 den T1 e tahminen ne kadar yurume mesafesi. 250m? , 1 km? :P Tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Ağu Sal, 2010 07:55

M1 Havalimanı yönünden geldiğinizde T1 e aktarma mesafesi sadece turnikeler yani 0 m. :) o başlıkta bahsettiğimiz eski düzenlemede değişiklikler yapıldığı için artık o büyük kaos yok. Peronun ortasındaki çıkışa doğru yürüyün sol taraftaki merdivenler dışarı çıkar merdivenlerin hemen yanında yer alan turnikeli alan giriş içindir, onun sağ tarafındaki diğer turnikeler çıkış için düzenlenmişti. Çıktığınızda üzerinde durduğunuz yüksek alan T2 tramvayı peronudur, sol tarafınızda alçakta kalan peron ise T1 peronu. Oradaki güvenlik görevlisi arkadaşlara sorduğunuzda zaten size doğru bir şekilde yardımcı olacaklardır. İyi yolculuklar.

Zeytinburnun daki durumu da ilgili mesajlarda tekrar açıklamak gerekiyor herhalde :)

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön