ist-TS.49 » Nasıl Giderim?

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
zeynep
Kaçak Yolcu

Mesaj gönderen zeynep » 28 Tem Çrş, 2010 20:27

Esat yazdı:Yok orada aktarma ücretsiz, Zincirlikuyu ya da Mecidiyeköy de inin, aynı duraktan geçen Avcılar metrobüsüne binin, yani aktarma için ekstra ücret ödememiş olacaksınız.

hım.anladım çok teşekkür ederim..

zeynep
Kaçak Yolcu

Mesaj gönderen zeynep » 28 Tem Çrş, 2010 21:28

yıldız teknik ünv. meslek yüksek okuluna nasıl gidebilirim?
Yardımcı olursanız sevinirim..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 28 Tem Çrş, 2010 21:58

zeynep yazdı:yıldız teknik ünv. meslek yüksek okuluna nasıl gidebilirim?
Yardımcı olursanız sevinirim..
Hımm biraz daha açık bilgi verseniz daha iyi olurdu ben şimdi tamamen tahmini yazıyorum, kalkış noktasının yine Gebze olduğunu düşünüyorum varış noktası da internette Maslak görünüyor, eğer okul başka bir yerde ise bilemem sitesinde Maslak diyor.

Gebze İETT nin sorgusunda yer almıyor, dolayısı ile size Tuzla Köprüsünden itibaren tarif verebiliyorum,

500T ye binerek Seyrantepe Yolu durağında ineceksiniz, buradan da 59RS ye bineceksiniz ve artık Maslakta okul nerede ise oraya yakın duraklardan birinde ineceksiniz, bu Kolordu ya da İTÜ duraklarından birisi olabilir çünkü okulun yerini bilmiyorum maalesef. Yolculuk süresini İETT 45 dk ve 2,5 bilet olarakta ücret sonucu veriyor. Belki Hakan daha iyi bir çözüm sunabilir Anadolu yakasını ve oradan Avrupa yakasına erişimleri bizden daha iyi biliyor çünkü. Hatlara linklerini ekledim tıklayarak detaylarını görebilirsiniz.

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 28 Tem Çrş, 2010 22:57

Benim önerim yine tren aktarmalı olacak, Gebze'den binip 1 saat sonra Söğütlüçeşme'ye geliyorsun, oradan yine metrobüse binip Zincirlikuyu'ya ulaşıyorsun, ya da Mecidiyeköy'e. Buradan sonra metroya biniyorsun ve Maslak AOS yani son durakta inip yürüyorsun.

Yolculuğun 1,5 saat sürecektir ama bu sefer yürüme kısmı biraz fazla, hem metrobüsten metroya yürüme fazla, hem de metrodan indikten sonra yürüme fazla.

Esat'ın 500T önerisi'de mantıklı ama 500T'den sonra 4.Levent'den metroyada binebilirsin. Tabi önce Gebze içinden Şifa Mahallesine ulaşman lazım ama onu nasıl yapabilirsin bir fikrim yok. En kötü ihtimalle Gebze'den trene binip Aydıntepe'de inersin ve hemen E-5'de durağa yürürsün ve oradan 500T'ye binersin.

Bu arada Zeynep galiba üniversite tercihi aşamasında bir arkadaşımız ve üniversite teftişine çıkıyor gibi görünüyor, hakkında hayırlısı inşallah...

ali yıldır

Mesaj gönderen ali yıldır » 31 Tem Cmt, 2010 03:21

merhabalar ben GEBZE den - GAYRETTEPE (İSTANBUL BİLİM UNİVERSİTESİ)
ne nasıl gidebilirim acaba? Hem tren le hemde otobüs yoluyla acaba nasıl en rahat gidebilirim yardımcı olursanız sevinirim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 31 Tem Cmt, 2010 08:39

Hakan yazdı:Çok kolay, Gebze'den Banliyö trenine binin 1 saatte Söğütlüçeşme'ye geleceksiniz, oradan da metrobüse binin.
Hakan yazdı:Benim önerim yine tren aktarmalı olacak, Gebze'den binip 1 saat sonra Söğütlüçeşme'ye geliyorsun, oradan yine metrobüse binip Zincirlikuyu'ya ulaşıyorsun, ya da Mecidiyeköy'e.
Hakan arkadaşımız daha önce Gebze' den bu bölgeye en rahat erişimin nasıl olduğunu açıklamıştı. Gideceğiniz okulun Gayrettepe' nin neresinde olduğunu haritadan tespit edin daha sonra bu tespitinize göre metrobüsün hangi durağında ineceğinize bakın yani Zincirlikuyu' ya mı daha yakın Mecidiyeköy tarafına mı, yoksa Gayretttepe metro istasyonuna mı? Eğer E-5 yakın ise ya da Stad tarafında falan kalıyorsa Zincirlikuyu yada Mecidiyeköy' de inerek yürüyebilirsiniz, metro istasyonu tarafında ise isterseniz Mecidiyeköy' den metroya aktarma yapabilirsiniz, bunun gerekliliğine siz karar verin derim.

Not: Şimdi sitesinden baktım, Zincirlikuyu' ya daha yakın göründü bana, metrobüsten Zincirlikuyu' da inerek yürüyerek ulaşabilirsiniz.

ali yıldır

Mesaj gönderen ali yıldır » 31 Tem Cmt, 2010 19:28

Esat yazdı:
Hakan yazdı:Çok kolay, Gebze'den Banliyö trenine binin 1 saatte Söğütlüçeşme'ye geleceksiniz, oradan da metrobüse binin.
Hakan yazdı:Benim önerim yine tren aktarmalı olacak, Gebze'den binip 1 saat sonra Söğütlüçeşme'ye geliyorsun, oradan yine metrobüse binip Zincirlikuyu'ya ulaşıyorsun, ya da Mecidiyeköy'e.
Hakan arkadaşımız daha önce Gebze' den bu bölgeye en rahat erişimin nasıl olduğunu açıklamıştı. Gideceğiniz okulun Gayrettepe' nin neresinde olduğunu haritadan tespit edin daha sonra bu tespitinize göre metrobüsün hangi durağında ineceğinize bakın yani Zincirlikuyu' ya mı daha yakın Mecidiyeköy tarafına mı, yoksa Gayretttepe metro istasyonuna mı? Eğer E-5 yakın ise ya da Stad tarafında falan kalıyorsa Zincirlikuyu yada Mecidiyeköy' de inerek yürüyebilirsiniz, metro istasyonu tarafında ise isterseniz Mecidiyeköy' den metroya aktarma yapabilirsiniz, bunun gerekliliğine siz karar verin derim.

Not: Şimdi sitesinden baktım, Zincirlikuyu' ya daha yakın göründü bana, metrobüsten Zincirlikuyu' da inerek yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Teşekkür ederim yalnız söğütlüçeşme den zincirlikuyuya metrobüsle gitmem için aktarma yapmama gerek varmı tek vasıtayla gidebilirmiyim acaba?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 31 Tem Cmt, 2010 19:33

Sadece banliyöden metrobüse bineceksiniz, direkt Zincirlikuyu başka aktarma yok.

jason bourne

Mesaj gönderen jason bourne » 02 Ağu Pzt, 2010 11:43

merhabalar ben büyükçekmeceden osmanbey'e nasıl gidebilirim? birde yaklaşık ne kadar sürer yardımcı olursanız sevinirim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Ağu Pzt, 2010 11:51

Süre veremeyeceğim ama benim önerim Büyükçekmece'den Yenibosna' ya giden herhangi bir halk otobüsüne binmeniz ve Avcılar'dan metrobüs' e binmenizdir. Mecidiyeköy' de M2 Taksim-A.O.S. metro hattının Taksim yönüne binerek bir durak gideceksiniz. Metrobüs yolculuğu takriben yarım saatten fazla, Büyükçekmece Avcılar arası o kadar sürmez, tahminen 60-70 dk arası bir yolculuk yapacağınızı düşünüyorum.

jason bourne

Mesaj gönderen jason bourne » 02 Ağu Pzt, 2010 12:03

çok teşekkürler... Kusura bakmayın istanbulun yabancısı olduğum için soruyorum mecidiyeköyde indikten sonra metroya çok yürüyecek miyim? ayrıca osmanbeyden taksim ve beşiktaş gibi yerlere kolaylıkla ulaşım var mı?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Ağu Pzt, 2010 12:14

Sorun değil İstanbul'a hoşgeldiniz, bizde elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz, aşağıda cevapları vereyim.

1. Mecidiyeköy' de metrobüsten merdivenlerden aşağı indiğinizde ben metroyu gösteren tabela vardı diye hatırlıyorum ama yine de tarif edeyim, merdivenleri inince sağ tarafınıza dönün, karşı kaldırıma geçin, 20-30 metro ileride metronun girişi var, metrobüs gişelerindeki arkadaşlarda gösterebilir çok yakın.

2. Osmanbey' den Taksim' e en kolay yine metro ile gidebilirsiniz, sadece 1 durak eğer hava güzel yürümeyi de severim derseniz yürüyerekte gidilebilir, ben her zaman yürümeyi tercih ediyorum orada.

3. Beşiktaş' a erişim için ise Harbiye durağına geçmelisiniz, Ordu evi tarafında kalıyor bu duraktan DT1 ile Beşiktaş' a ulaşabilirsiniz. Hattın detaylarını bu linke tıklayıp görebilirsiniz.

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön