tr-D.07 » 'Taş Atan' Çocuklar mı?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

tr-D.07 » 'Taş Atan' Çocuklar mı?

Mesaj gönderen Esat » 31 Ağu Cum, 2012 10:39

Önce habere bir göz atalım.
Batman Gar Müdür vekili Süleyman Bağrıyanık, Batman-Diyarbakır seferini yapan Güney Ekspresi Batman ve Diyarbakır çıkışında çocukların attığı taşlarla bir ayda tam 380 adet penceresi kırıldığını belirterek, kırılan camların devlete bir aylık maliyeti toplam 73 bin 720 TL kayba neden olduğunu söyledi. Batman- Diyarbakır güzergahında yolcu taşımacılığı yapan Güney Ekspresi çocuklar tarafından içinde yolcusuyla birlikte taşlandığını dile getiren Bağrıyanık, birçok vatandaşın yaralanmasına neden olan taşlı saldırıların bir türlü önüne geçilemediğini ifade etti.

Batman ve Diyarbakır çıkışında Güney Ekspresi ve Diyarbakır- Batman seferini yapan Posta Treni yaşları küçük çocuklar tarafından atılan taşlar sonucu camlarının kırıldığını söyleyen Bağrıyanık, “Bu ay tam 380 adet cam kırıldı. Kırılan camlar Diyarbakır’da yapılıyor. Her kırılan camların tanesi 15 TL ile 194 tele arasında devlete maliyeti var. Bu ay toplam 73 bin 720 TL kayba neden oldu. Harcanan paralar milli servetimizdir. Bu nedenle lütfen aileler çocuklarına sahip çıksın. Sonuçta bu hizmet onlar içindir” dedi.
http://www.rayhaber.com/tcddye-bir-ayda ... ar-verildi

Gelelim konuya Gar Müdürü Beyefendi, iyisin hoşsunda boşa konuşuyorsun. Sen o evleri kapı kapı gezip derdini anlatsan emin ol, sen kapıdan çıkınca çocuğunun eline taş verip gönderecek olan var. Bu konu öyle masumane çocukların tren taşlaması diye geçiştirilecek bir iş değil ama ne yapalım bu ülkede devletin polisine, devletin memuruna taş atanlar bile affediliyor, haberleri çoğunuz okuyorsunuz, 3 gün önce taş atan karakola gidip salınınca ertesi gün molotof atıyor, böyle devam edin efendiler, böyle devam edin. Sonra da Batman'a tramvay Diyarbakır'a hızlı tren istiyoruz devlet yapsın deyin, kendi paranız varsa yapın kardeşim, bir kuruşum bu işlere harcanırsa hakkımı o yatırımı yapana helal etmiyorum. Eşşek gibi çalışarak, elektriğini suyunun parasını mecburen ödeyerek yaşanların vergileri ile bu yatırımlar yapılmasın, lafa gelince bölgeye hiçbir şey yapmıyorsunuz diyenlerin istediği olsun, umrumda bile değil. Konu siyasi biliyorum, belki içinizde hoşuna gitmeyen de olacak ama elimden geldiğince çirkinleştirmeden yazıyorum. Yıllarca bazı şeyleri savundum, herkes bir değil dedim, yok kardeş yok akraba yok şu bu dedim, gelinen noktada her ağzını açtıklarında kendi ayaklarımız üzerinde dururuz diyen tipler karşımda varsa bende o zaman dur da görelim derim. 3 ayda 78.000 tl. yakaladığınız çocukların ailesine fatura ediyormusunuz? Sanmıyorum, yakalandıklarını da sanmıyorum zaten de, kimi nerede yakalayacaksın, ama yakalasalarda canım cicim olur. Bilmiyorum trene taş atmak gibi bir aktivitem çocukluğumda hiç olmadı, böyle şeyleri aksiyon kabul eden bir yapım yok, banliyöye kaçak binmek bir aksiyondu ve yaptım, defalarca yazmışımdır çocuktuk kafamız basmıyordu ama taş atmayı bir çocuğun aklının almamasını da benim aklım almıyor, o taş kafana geldiğinde ağlıyorsun ama? Çocuk bahçesinde oyun oynarken bir çocuk çocuğa taş atar ama bir çocuk devletin malına, memuruna taş atıyorsa onun aklı yaşından büyük demektir, vericeksin gereken cezayı, vermezsen, pişman etmezsen yarın o elleri ile sana başka şeylerde yapar.

Resim

Resim

Belki size göre çok abartıyorum ama yukarıdaki haber ile şu aşağıdaki haber arasında benim için hiçbir fark yok maalesef.

http://www.rayhaber.com/demiryoluna-bombali-saldiri

“Haberler - Duyurular” sayfasına dön