ist-M.07 » Çinliler İstanbul'a Metro Yapacak.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

ist-M.07 » Çinliler İstanbul'a Metro Yapacak.

Mesaj gönderen Esat » 12 Nis Pzt, 2010 11:00

Yecüc Mecüc saldırıyor kaçın :) tavşan gibi ürerken karnımızı nasıl doyurucaz demiyorlardı şimdi dünyayı yeseler doymayacaklar, sevmiyorum ulan bu adamları, sokmayın memleketime, rahat bıraksınlar İstanbul'umu.

http://www.lojiport.com/news_detail.php?id=20579
Çinliler, İstanbul'a yapılacak 3. köprünün ardından şimdiden kente yapılacak yeni metro hatlarına talip oldu. İşadamları ile İstanbul'a 3 ayda ikinci ziyaretini yapan Çinli yetkililer, ihaleye çıkacak 4 yeni metro hattını yapmak istiyor.

Çinliler, belediye yetkililerine İstanbul'un metroları için 10 milyar dolara kadar uygun faizli kredi ile yatırıma hazır oldukları mesajını iletti. İstanbul'un metroları için ikinci zirveyi geçen hafta yapan Çinliler, bu kez taleplerini devlet eliyle gerçekleştirdi. Çin Dış Ticaret Kredi ve Sigorta Müsteşarı Wang Xu, Çinli işadamları ile yaptığı ziyarette Türkiye ile Çin arasında yatırım ve işbirliği grubu kurmak için hazırlık yaptıklarını iletti.

İHALEYE ÇIKILACAK YENİ METRO HATLARI

- Kesin projeleri hazırlanıp ihale aşamasına getirilen ve bu yıl ihale edilecek hat:

- Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metro hattı: 19 km, 17 istasyon

2011 yılında ihale edilebilecek hatlar:

- Bakırköy İDO Sahili-Bağcılar (Kirazlı) metro hattı: 9 km, 8 istasyon

- Kabataş-Beşiktaş-Alibeyköy-Mahmutbey metro hattı: 25 km, 19 istasyon

- Bakırköy-Beylikdüzü metro hattı: 25 km, 18 istasyon

- Yenikapı-İncirli metro hattı: 7 kilometre, 5 istasyon

- Havaalanı-Olimpiyatköy metro hattı: 15 kilometre, 10 istasyon

Yasin KILIÇ - ZAMAN
Sanki Türk firmaları onlardan aşağı, sanki biz metro imalatı yapamıyoruz, herifler resmen "bak bende para var, hesaplı kredi açıcam, hadi gel pul kolleksiyonumu göstereyim" muhabbeti yapmışlar ya.
En son Esat tarafından 21 Kas Pzr, 2010 22:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 12 Nis Pzt, 2010 12:29

Esat, Çinliler bu işten bayağı anlar, sakın Türk şirketleriyle şimdi kıyaslama! Sev ya da sevme, ama sen Çin'in metrolarına bir bak ... Ve Çin tam bir global player oluyor işte. Biz ne oluyoruz, onu bir araştırmalı.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Nis Pzt, 2010 12:55

Çinliler benim gözümde değil Global Player, VCD Player bile olamazlar. Sende amma abartıyorsun bu herifleri ha, her yaptıkları iş ellerinde patlıyor, istemez onların teknolojisinide parasını da.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 12 Nis Pzt, 2010 17:58

Yok canııım, sadece arada sırada bir grizu fapal oluyor, gerisi yolunda. Benim eski bir arkadaşın kardeşi burada Çince öğrenip, Şanghay'a göç etti ... ohoo, bir bilsen, neler oluyor bitiyor oralarda ...

Yanısıra, sen VCD'de kalmışın be ... yahu BD artık ap-tu-deyt!

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Nis Pzt, 2010 19:58

ben geçeli çok oldu ama onlar hala vcd de kaldılar, tek sorun vcd nin üzerine bd yazıp kaktırıyorlar, aman bana ne ya, sen çok seviyorsun onları ben nefret ediyorum, hayran olunacak hiçbir haltları da yok. Ben ülkeme bu heriflerin yatırım yapmasını istemiyorum, sanki Tarlabaşında pazarlık eder gibi çok param havaları ile yaptıkları şovlara kanılıp bu heriflere iş falan da verilmesin, ve sen Türk firmalarını bu konuda çok küçümsüyorsun.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 12 Nis Pzt, 2010 21:55

Seviyorum değil, yaptıklarını görüyorum. Ve küçümsemek de değil, yapmadıklarını görüyorum :lol:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Nis Pzt, 2010 22:47

Senin gözlerin ensende olduğu için her şey gibi bunu da kıç tarafından görmüşsün :) iyi oku yarın mesajlarını göremezsen sonra sorma nerde diye :D bu sefer veritabanı değil ben hata yapıcam :D

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 12 Nis Pzt, 2010 23:07

Ya n'oluyor? Sen kafanı dimdik kuma soksan da, hakikatlar değişmez. İster sev, ister sevme. Git, gör, anla ... ona göre de ... artık ne yaparsan yap. Ama görmemezlikten gelmekle saksı kazanılmaz!

ha görmüşüm, ha görmemişim, sen bu lâflarım dang ve dong çanlar gibi duyacaksın daha ... Çin tapınak çanları. Ben ensemden eminim, taş gibi.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Nis Pzt, 2010 23:09

Ya madem o kadar çok biliyon anlat şu meşhur çinçin metro teknolojisini :) arkadaşın gitmiş kapağı atmış oraya para kazanıyor sana ballandırıyor sen bana çinlileri övüyon eeee, ne görüyon? Wiki den mi görüyon yoksa gugulmep ten mi :)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 13 Nis Sal, 2010 07:19

Ya gardaşım, şindi kim kimin metrosunu yapıyo??? :lol:

“Haberler - Duyurular” sayfasına dön