bur-L.07 » Belediye Otobüslerine Haciz

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

bur-L.07 » Belediye Otobüslerine Haciz

Mesaj gönderen Esat » 30 Haz Sal, 2009 20:15

Aşağıdaki haber bence güzel bir haber. Güzel olan bir insanın sakat kalması karşılığında para alması ya da belediyenin haciz edilmesi değil. Güzel olan artık ülkemizde mahkemelerin kusur sonucu meydana gelen yaralanmalar ve ölümlerde hakikatli para cezalarına mahkumiyetler vererek insanları yola getirme yöntemini kavramış olmasıdır. Bu cezaların emsal teşkil ederek artarak devam etmesinin en büyük destekçisiyim çünkü insanlar başka türlü adam olmuyorlar ve kurumlarda kendisine başka türlü çeki düzen vermiyorlar. Bu ve benzeri konuları haber yapmak ve arkasında durmak sorumlu her vatandaşında görevidir bence. Olayın şahidi ya da tarafı değiliz benim için önemli olan bir belediyenin böyle bir karara maruz kalmasıdır. Umuyorum ki bundan sonra gereken tedbirler alınır ne kimse sakat kalır ya da hayatını kaybeder ne de bir yönetim bu tip cezalar ile adına leke sürdürür, Bursa her daim kendisinin bir Avrupa şehri olduğunu iddia ederdi evet işte şimdi Avrupa şehri oldunuz gerçekten Avrupai bir ceza.

Haberin kaynağı : Milliyet Gazetesi
Bursa’da Emine Aktan(43) adlı kadının, kapısı açık unutulan belediye otobüsünden düşmesi sonucu sakatlanması üzerine açılan davada mahkeme, büyükşehir belediyesini 130 bin lira tazminat ödemeye mahkum etti.

Bursa 4’üncü Asliye Hukuk Mahkemesi’nin kararına rağmen Emine Aktan’ın kazandığı tazminatı ödemeyen belediyeye ait 8 otobüse haciz konuldu. İcra Müdürlüğü’nden dün öğle saatlerinde Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait 16 L 2372, 16 DB 671 ve 16 L 2390 plakalı otobüslere yakalamalı haciz koyduran Emine Aktan’ın eşi Zihni Aktan, Siteler Mahallesi otobüs durağına trafik ekipleriyle gelerek otobüsleri bağlattı. Bağlanan otobüsler yedieminli otoparka çekildi.
Zihni Aktan, 4 yıldır sürdürdükleri hukuk mücadelesinin sona erdiğini belirterek, “Beni dikkate almayan belediye, 7 gün içinde tazminat davasında kazandığımız parayı ödemezse otobüsleri satılığa çıkaracağım” dedi.

“Haberler - Duyurular” sayfasına dön