tr-D.07 » Vagonlarımıza Almanlar Talip

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

tr-D.07 » Vagonlarımıza Almanlar Talip

Mesaj gönderen Esat » 28 Nis Pzt, 2008 19:11

Son dönemde ülkemizdeki demiryolu fabrikalarına ilgi artmaya başladı acaba bunun Çin in kalitesiz ya da üç kağıtçı üretimlerinden sıkılan Avrupalıların ilgisine mi yormalıyız yoksa başka bir sebebi mi var bilemiyorum ama ülkemiz adına olumlu gelişmeler olarak görüyorum.

TÜDEMSAŞ'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Alman VTG firması yetkililerinin, ülke demir yolları taşımacılığının ihtiyacı olan yük vagonlarını karşılayabilmek için fabrikada bir dizi incelemelerde bulundu.

Daha sonra TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Halil Torun ile bir araya gelen Alman yetkililer, tanker vagonu imalatı ve yedek parçaları üretimi konusunda görüşme yaptı.

Vornhusen, firmalarının Almanya'da petrol ve petrol ürünleri taşımacılığı ve vagon kiralama işi yapan Avrupa çapında bir özel sektör taşımacılık kuruluşu olduğunu söyledi.

Şu anda 48 bin 200 adet yük vagonu parkıyla Almanya'dan tüm Avrupa'ya taşımacılık yaptıklarını belirten Vornhusen, ''Ancak yıllık 800-1000 adet yük vagonuna ihtiyacımız olması sebebiyle yaptığımız araştırma sonucunda TÜDEMSAŞ ile de görüşerek taleplerimizi iletmek istedik. Sizlerin taleplerimizi karşılayacağınıza inanıyoruz'' diye konuştu.

Umarım anlaşmalar yapılır ve sanayiimiz daha çok kalkınma yapar.
En son Esat tarafından 21 Kas Pzr, 2010 23:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
abhazyalı ugur
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen abhazyalı ugur » 28 Nis Pzt, 2008 22:50

Şu iç dinamiklerimizi ilk önce kendi eksiğimiz olan vagonlara ayırsak da dışarıya cuvalla para akıtmasak :(

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 Nis Sal, 2008 06:55

Genel olarak doğru söylüyorsun bunu yapmalıyız ama bizdeki mühendislik yapısı şu anda maalesef google a endeksli hale geldi, google kapanırsa bizde yeni şeyler üretmede biter çünkü bu kadar çok intihal yapıp sonrada ben yaptım diyen başka yer varmıdır bilmiyorum, bir Çin var o da direkt yaptım kardeşim size ne diyor. :)

Burada bahsedilen tam anlamı ile elektromekanik ya da yeni adı ile mekatronik teknolojiler kullanılarak üretilmiş vagonlar değil, daha çok römork tabir edebileceğimiz, tahriksiz taşıma bojili yük vagonları olsa gerek bu anlamda ben iyi bir çalışma olarak görüyorum Türkiye karoser sanayiinde iyi bir ülke bunu vagon sanayiinde de kullanabilir, ama bu bilgi ve beceriyi metro ya da tramvay gibi tamamen elektronik sistemler ile donatılmış yapılarak ya da demiryolları için lokomotiflere dönüştürmeliyiz buna katılıyorum.

“Haberler - Duyurular” sayfasına dön