tr-L.07 » TSE - Otomotiv Test Merkezi

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

tr-L.07 » TSE - Otomotiv Test Merkezi

Mesaj gönderen Kamil16 » 09 Kas Cum, 2012 22:42

Bursa, Otomotiv Sanayiindeki Merkez konumu nedeni ile TSE'nin kuracağı Otomotiv Test Merkezi için en güçlü aday gözüküyor. 8)

Resim

http://www.bursadabugun.com/haber/otomo ... 30142.html

http://yurthaber.mynet.com/detay/bursa- ... ari/522655

http://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/ ... 13882.html

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

TSE - Otomotiv Test Merkezi, Yenişehir'de!

Mesaj gönderen Kamil16 » 18 Kas Pzr, 2012 18:54

TSE'nin Yenişehir'de kuracağı, Otomotiv Test Merkezi için ilginç bir öneri!

http://www.olay.com.tr/makaleler/selaha ... 16866.html

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 18 Kas Pzr, 2012 19:32

Çok gereksiz bir öneri, o arkadaş havaalanı pisti ile araç test pisti arasında bir fark varmı yokmu araştırmış mı? Açık konuşayım kimdir nedir kaç yıllık gazetecidir bilmem ama şu kadarını söyleyeyim bunu ben yazsam "herife bak, bir şeyden anladığı yok göbekten sallamış" derler.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Selahattin ADIGÜZELLER

Mesaj gönderen Kamil16 » 18 Kas Pzr, 2012 20:17

"Havaalanı nasılsa sinek avlıyor!

Haftada üç beş uçuş için koca pistler, uçaklar, yıllardır manda gibi yatıyor!"

Selahattin Adıgüzeller, yeni yetme bir yazar değil. Bence ironi yapıyor. :? 8)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 18 Kas Pzr, 2012 20:25

Biz ironiden anlamayız, yöneticiler hiç anlamaz. Kusura bakmasın ama ortada bir karın ağrısı varsa ki bence olmalı bu havaalanı konusunda, o zaman açık açık söylesin, yok meradan yok bahçelikten dem vurmanın anlamı olmadığını düşünüyorum. O kadar şiirsellik bize fazla gelir şu anki durumda :) Test merkezi olmalı mı? Olmalı tabii ki, her sene kavgası gürültüsü oluyor yok reno gidecek yok tofaş gidecek, yani ismi öylesine yazıyorum, Türkiye bu konularda atak olmalı, daha doğrusu uyanık olmalı görüyorsunuz adamlar geliyor helikopterle yer beğeniyor vermeyincede getirip tren fabrikasını bile kurmuyor, açtığı siteyi bile kapatıyor ama hala diplerinde dolanıyoruz. Biz ticaretten hiç anlamıyoruz. Test merkezi olmalı ama bunun içinde otomotiv sanayii konusunda bir gelecek vaat etmeliyiz, işçisinden patronuna kadar, artı test merkezinde hangi araçlar test edilecek? Ne gibi testler yapılacak, Türkiye bölgenin en büyük büyük araç üreticisi bunlarda test edilebilecek mi? Bana bu konuda biraz böyle EN BÖYYÜĞÜNÜ YAPICAZ tarzı bir haber gibi geliyor.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Mesaj gönderen Kamil16 » 18 Kas Pzr, 2012 20:40

Esat yazdı:Biz ironiden anlamayız, yöneticiler hiç anlamaz. Kusura bakmasın ama ortada bir karın ağrısı varsa ki bence olmalı bu havaalanı konusunda, o zaman açık açık söylesin, yok meradan yok bahçelikten dem vurmanın anlamı olmadığını düşünüyorum.................
Bana bu konuda biraz böyle EN BÖYYÜĞÜNÜ YAPICAZ tarzı bir haber gibi geliyor.
Yerel Basın ile Ulusal Basın arasındaki fark işte bu. :? Biraz duygusallık, biraz takım tutar gibi, şiir tadında haber yapılıyor. 8)

Çerkezköy'de hafta içi, İlçe yerel basınını okuyorum. 3-5 Yerel Gazete var. Bu durumda orada yazılanlara hiç tahammül edemeyeceksiniz gözüküyor. :? :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 18 Kas Pzr, 2012 20:52

Yok hocam tahammül ederiz de gazetecilikte duygusallık bu derece olmamalı, ha yerel gazetelerde belki doğrudur bilmiyorum, bazı siteler var yerel gazetelerden toplu taşıma ile ilgili yazarlardan alıntılar yapıyorlar, üzgünüm ama internete yazıyor olmak kötü yazmayı gerektirmez, bu yazıyı o şekilde kıyaslamıyorum ama korkunç kötü bir Türkçe ile ve anlam bozuklukları ile ortaokul kompozisyonundan kötü yazılar okuyorum. :) Dolayısı ile tabii ki biraz tepkili oluyorum ama dediğim gibi yerel basının duygusallığını anlayabilirim, sonuçta kenti ya da bölgesi için iyi olanı istiyor ve bunu samimiyet ile ifade etmek istiyordur, bir şey demeye hakkım yok. Bu arada %100 doğru Türkçe yazıyorum iddiam da yok.

Ama bu EN BÖYYÜK mevzusunu ben zaten ulusal basın için söyledim, yerel basın ile ilgili ben bulunduğum yerdeki Türk gazetelerini örnek verebilirim, hayatımda onlar kadar kötüsünü görmedim çünkü :)

“Haberler - Duyurular” sayfasına dön