tr-RS.25 » Ülkemiz Raylı Sistem Haritaları

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Eyl Çrş, 2009 00:23

Hoşgeldiniz ve teşekkür ederim. Açıkçası haritanın bu hale gelmesinde zaten bu sitede yöneticilik yapan arkadaşlarımızında katkısını inkar edersem çok ayıp etmiş olurum. Haritanın son hali için 1-2 günlük bir çalışma yapmam gerekiyor ama bir türlü vakit ayıramıyorum :(

Haritanın tam anlamı ile kullanışlı olduğuna inandığım zaman zaten sizler ile paylaşacağım ama bana biraz vakit verin :) önerilerinizi dikkate alacağım.

Yüklediğiniz haritaya kısaca göz attım, bence bir hızlı tren haritası için yeterli zaten Türkiye ölçeğinde bir coğrafya için şematik bir harita pek anlamlı değil ki zaten öyle bir haritaya ihtiyaç olacak kadar ağımızda maalesef yok :( temenninize katılıyorum umarım o günleride göreceğiz.

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 02 Eyl Çrş, 2009 08:01

Harita güzel ama bir şey dikkatimi çekti. Haritanın altında paris falan yazıyor. anlamı ne ola ki?

Resim

birde şu 2 konuyu eklesek nasıl olur. samsuna da yht düşüncesi var. ayrıca Adapazarı-Karasu-Zonguldak-Bartın hattı da seneye ihaleye çıkacak.Resim

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 02 Eyl Çrş, 2009 08:10

Resim

Renklerde sorunu olan ve bir istasyon yerinde hata olan versiyonunu Kadıköy-Kaynarca inşaat başlığına yüklemiştim, bu düzeltilmiş hali.

Bu coğrafi olarak birebir örtüşen bir harita...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Eyl Çrş, 2009 10:48

Kentlerin büyüklük karşılaştırması gibi bir şey olabilir Mehmet. Bu arada Hakan Bey hat haritası için teşekkürler, elimizde tam coğrafi haritasının olması çok iyi oldu.

kemal
Hareket Amiri

Antalya büyük tramvay haritası

Mesaj gönderen kemal » 02 Eyl Çrş, 2009 15:00

Resim

kemal
Hareket Amiri

Kayseray

Mesaj gönderen kemal » 02 Eyl Çrş, 2009 15:01

Resim

kemal
Hareket Amiri

GAZİRAY Gaziantep raylı sistem haritası

Mesaj gönderen kemal » 02 Eyl Çrş, 2009 15:22

Kırmızı hat / yapılıyor = Burç kavşağı - Gar
Açık mavi hat / proje = Gar - Küsget - Gatem
Yeşil hat / proje = Gar - Organize sanayi
Mavi hat / proje = Üniversite - Karataş
Mor hat / proje = Karataş - Güneş mahallesi
Turncu hat / proje = İbrahimli hattı.
Resim

regyonalekspres
Kaçak Yolcu

Mesaj gönderen regyonalekspres » 04 Eyl Cum, 2009 12:50

[quote="Miraç"]Harita güzel ama bir şey dikkatimi çekti. Haritanın altında paris falan yazıyor. anlamı ne ola ki?

Resim

Haritayı İngilizce vikipediye hazırladığım için yabancılar Türkiye'deki Kent nüfusu büyüklüklerini karşılaştırabilsinler diye koydum onları.. ama gösterdiğim bi kaç kişi anlamadı bu mavi yuvarlakların nüfus büyüklüklerini gösterdiğini.. onunla ilgili bi ayar çekicem.. vikipedi de yazıyor altında zaten orda sorun yok bu konuyla ilgili..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 05 Eyl Cmt, 2009 02:26

Haksızlık etme bende kısmen anlamışım bak :) :P

regyonalekspres
Kaçak Yolcu

Mesaj gönderen regyonalekspres » 05 Eyl Cmt, 2009 03:56

yok bi çok kişiye gösterdim sadece bi kaç kişi anlamadı :) o yüzden siz anlayan çoğunluktansınız..

aslında bizim icin de önemli bu kent nüfusu büyüklüğü meselesi.. zaten haritayı yaparken asıl mesaiyi bu bilgileri tüik ten toplarken ve düzenlerken harcadım.. mesela konyanın hangi ilçeleri metropol ilçe.. bi çok şehirle ilgili bunları öğrendim excel türlü işlemler yaptım vesaire.. grafik kısmı çok uzun zaman almadı zaten..

neyse konuya dönersek mesela şöyle bi sivas samsun trabzon erzurum dedik mi herkes bunları büyük kent sanır ama nüfusları gerçekten küçük.. ha bulundukları bölümlerde tek merkezler o yüzden büyümeye açıklar.. ama Bu harita aslen hat çizgilerini çıkardığımızda Türkiye'nin gerçeklerini ortaya koyuyor.. tabi ki hat yapılırken tek etken nüfus değil ama önemli bir etken diye düşünüyorum..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 05 Eyl Cmt, 2009 04:09

Evet o açıdan enteresan bir yaklaşım olmuş aslında, birazda DPT nin esaslarına uygun :) kent içi raylı sistem için 1 milyon sınırı var sanırım DPT de, ya da öyle bir takım rakamlar, kolay kolay onay vermiyorlar. Ama nüfus yoğunluğu olarak baktığımızda güneyde kalan illerin toplu taşımacılıkta ihtiyacı olduğu açıktır, tabi tek kriter nüfus alırsak.

Kullanıcı avatarı
Onur
Aylık Paso

Mesaj gönderen Onur » 19 Kas Prş, 2009 17:48

Düzeltelim;
Resim

“Harita-Broşür-Efemera-Maket-Model” sayfasına dön