izm-M.15 » İzmir Metro A.Ş.

Kilitli
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

izm-M.15 » İzmir Metro A.Ş.

Mesaj gönderen Esat » 28 Şub Pzr, 2010 19:48

ResimResim

Misyonumuz

İzmir Metro A.Ş. nin kuruluş misyonu, yolcuların hızlı, güvenli, emniyetli ve konforlu yolculuk gereksinim ve beklentilerini hizmet kalitesinden ödün vermeden, yüksek verimlilik düzeylerinde karşılamaktır.

Vizyonumuz

İzmir Metro A.Ş. vizyonunu, ulaşımda gecikmesiz, zamanında hizmet, hizmette yüksek kalite, çalışanlarda yüksek performans düzeyi, yolcularla sürekli ve anında iletişim ve bunların sonucunda ortaya çıkan "yolcuların memnuniyeti" olarak tanımlar.
İzmir Metro A.Ş. işletmenin gelecekteki her aşamasında uluslararası standartlara göre çalışma ilke ve kurallarını belirleyecek ve uygulamaya geçirecektir.

İzmir Metrosunda İstasyonlar haftanın yedi günü 06:00 – 24:00 saatleri arasında yapılan tren seferleri boyunca yolculara hizmet etmektedir.

Tüm istasyonlarda 05:50’de kapılar açılır, ilk seferle birlikte yolcular işletim süresince giriş turnikelerinden güvenlik kontrolü ile içeri alınır. İstasyonlarda 24 saat güvenlik görevlileri bulunur, işletim sırasında, giriş turnikeleri ve peronda görev yaparak yolculuğun güvenli olmasını sağlarlar. İşletim dışı saatlerde de istasyonlarda güvenlik görevlisi bulunur, istasyonun güvenliğini sağlar. Tüm metro istasyonları ayrıca, sistemin her yerinde bulunan güvenlik kameraları ile izlenmektedir.

İstasyonlarda temizlik görevlileri de 24 saat görev yapmaktadır. Gün içinde genel temizlik işleri, işletim sona erdikten sonra ise peron ve giriş hollerinin makine ile yıkanması, tavan temizliği gibi yolculu saatlerde yapılamayan tüm işler yapılmaktadır.

Yolcular turnikelerden kentkartları ile ya da jeton kullanarak giriş yapabilmektedirler. Jetonu giriş turnikeleri yanındaki jeton otomatlarından temin edilebilir, sabah 07:00’dan sonra gişelerimizden kentkart dolumu ve jeton alımı yapılabilir.

İstasyon yetkilisi olarak İstasyon Şefi ve İstasyon Operatörü görev yapmaktadır. İstasyon yetkilileri yolcuların hızlı, güvenli ve zamanında hizmet veren metro ulaşımından sorunsuz yararlanması için gereken hizmetleri yerine getirirler.

İstasyonlarda görev yapan personel doğrudan yolcu ile temastadır ve memnuniyetinin sağlanmasında önemli rolü vardır.
O yüzden bu birimde görev yapan personele iletişim, vücut dili, davranış biçimleri, kurum kültürü, sevk ve yönetim, toplam kalite ile ilgili eğitimler sıkça verilir.

www.izmirmetro.com.tr

Bilgiler İzmir Metro A.Ş. Kurumsal internet sitesinden temin edilmiştir.

İzmir Metrosu Tanıtım Broşürü için tıklayınız.
En son Esat tarafından 21 Kas Pzr, 2010 20:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 23 May Pzr, 2010 17:31

Hızlı, güvenli ve konforlu yolculuk anlayışını misyon edinerek İzmirlilere toplu taşımacılık hizmeti veren İzmir Büyükşehir Belediyesi Metro A.Ş, 10’uncu yaşını bir hafta sürecek etkinlikler kutlamaya başladı. Çamdibi İlköğretim Okulu öğrencileri ile Menderes Görece Köyü’nde oluşturulan Metro Ormanı’nı ziyaret ve yapılan piknik ile başlayan kutlama etkinlikleri, 10. hizmet yılını dolduran 105 personele anı tabakları armağan edilmesiyle devam etti. İzmir Metro A.Ş’nin Halkapınar’daki merkezinde düzenlenen törende, 10. yıl anısına pasta da kesildi.

Genel Müdür Sönmez Alev, İzmir Metro A.Ş’yi sıcak ve büyük bir aile olarak tanımlayarak; İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Aliağa Menderes Banliyö Sistemini geliştirilmesi ve yeni metro hatları ile bu ailenin her gün biraz daha genişleyeceğini söyledi. Toplam 233 personel ile çalışmaları yürüttüklerini belirten Alev, ailenin yarısı kadar üyenin 10. hizmet yılını başarıyla doldurduğunu, bunun uzun soluklu bir hizmet yarışı olduğunu ifade ederek, “Ortada çok ciddi bir emek ve onun karşısında güzel bir başarı var. Yolcularımızdan aldığımız övgü bizi gururlandırıyor” dedi.

10. yıl etkinlikleri

Her yıl kuruluş yıldönümlerini çeşitli etkinliklerle kutlayan Metro A.Ş bu yıl da 1 haftalık bir program hazırladı. Konak Metro İstasyonu’nda 1 hafta boyunca sürecek etkinlikler kapsamında; 24 Mayıs Pazartesi günü Ege Üniversitesi Çalgı Yapım Bölümü sergisi açılacak ve sergi boyunca çalgı aletlerinin yapımı canlı olarak gösterilecek. 25 Mayıs’ta 15.00-16.00 saatleri arasında Çamdibi İlköğretim Okulu Folklor Gurubu gösterisi, 16.00-17.00 saatleri arasında Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü Gitar Dinletisi, 26 Mayıs günü 16.00-17.00 saatleri arasında Yaşar Üniversitesi Ritm Topluluğu gösterisi, 27 Mayıs’ta 16.30-17.30 saatleri arası Ege Üniversitesi Latin Dansları Topluluğu Gösterisi (Salsa ve Arjantin Tango), 28 Mayıs’ta ise müzik dinletileri gerçekleştirilecek.

Kilitli

“İşletmeciler, Üreticiler, Tedarikçiler” sayfasına dön