ist-HV.07 » Atatürk Havalimanından Haberler

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ist-HV.07 » Atatürk Havalimanından Haberler

Mesaj gönderen Esat » 17 Eyl Pzt, 2018 16:09

:) siz benim söylediğimi anlıyorsunuz bence, ATATÜRK ismi ne zaman verilmiş? Çünkü burada kavgası yapılan şey havalimanı falan değil, hepimiz bunu biliyoruz, o limanın ismi Yeşilköy olsa idi, orada 150 katlı bina dikilse kimsenin umrunda olmayacaktı :)

Diğer söyledikleriniz ile ilgili yorumlamıyorum konuyu, söyledikleriniz doğrudur, haklıdır. Ama bu ülkede gerçek bir sanayi müzesi var mı ya? Teknik müze? ülkemizin sanayi devrimini anlatan? Sanırım yok, dolayısı ile buranın da bu bağlamda bir önemi olmayacak hem toplum için, hem de bu ülkenin okumuşları için :) sizin gibi bir kaç iyi niyetli insan yazacak çizecek. Ben park olmasına karşı değilim, çünkü park olmazsa kesin gökdelen oldururlar, dolayısı ile olabildiğince park olsun orası.

Kargo konusuna gelince oradan asıl kargo kaldırılmalı, acil durumlar için bir pist belki bırakılabilir, hatta belki de bırakılmalı ama alanın büyük kısmı parka çevrilmeli, ama PARKA yani gidipte taksim vari, beton üzeri saksıda ağaç projesi olacaksa :) adhahahaha istemezük, satılsın daha iyi.

Kullanıcı avatarı
Edil Arda
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Edil Arda » 17 Eyl Pzt, 2018 18:23

Esat yazdı:o limanın ismi Yeşilköy olsa idi, orada 150 katlı bina dikilse kimsenin umrunda olmayacaktı :)
kesinlikle katılmıyorum.

metro_5
Aylık Paso

Mesaj gönderen metro_5 » 18 Eyl Sal, 2018 22:59

Bütün şehrin simgesi ve sembolü olmuş bir havalimanı nı kapatmaktan söz ediyoruz. İsmi Yeşilköy de kalsa ben şahsen buradan kaldırılmasını istemem.
Teknik olarak 3 Havalimanınıda birlikte işletmek mümkün . Birkaç dandik inşaat şirketi için şehrin ortasındaki koskoca ulaşım ağının bel kemiği olan bir havalimanını kapatmaya değer mi!
Üstelik ülkemize çok büyük hizmetleri olmuş bir havalimanı, sıradan bir havalimanı değil, ne bileyim Niğde havalimanı değil, koskoca "İstanbul İnternational Airport" tan bahsediyoruz.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Mesaj gönderen Kamil16 » 19 Eyl Çrş, 2018 06:54

Atatürk Havalimanı, "dünyanın en iyi 3. havalimanı" seçildi..
TAV Havalimanları'ndan yapılan açıklamaya göre, İstanbul Atatürk Havalimanı, eDreams tarafından yapılan değerlendirmede, 50 binden fazla kullanıcının oylarıyla 5 üzerinden 4,16 puan aldı. İstanbul Atatürk Havalimanı, bu sonuçla, dünyanın en iyi havalimanları listesinde Londra Heathrow, Madrid Barajas, Roma Fiumicino ve Kopenhag'ı geride bırakırken, Singapur Changi ile Zürih'in ardından üçüncü sıraya yerleşti.

https://www.cnnturk.com/ekonomi/turkiye ... ign=buffer
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Mesaj gönderen Kamil16 » 12 Eki Cum, 2018 09:01

Atatürk Havalimanı'nı, yeni içeriği ile Eğitim-Kültürel yönü ile yaşatmak akıllıca..

"Atatürk Havalimanı’nın Genel Havacılık bölümü olduğu gibi korunacak. İki pist uçuşlara açık olacak. Bakım hangarları hizmet vermeyi sürdürecek. Terminal binasının bir bölümü Havacılık Üniversitesi olarak düşünülüyor. Yeni düzenleme için ciddi bir oluşum işbaşında. Bu arada kargo, yeni havalimanına ancak bir yıl sonra taşınabilecek.
Duyuyorum... Epey yol almışlar. Sanırım Atatürk Havalimanı’nın önemli bir bölümü ayakta kalacak. Yepyeni bir düzenleme ile Genel Havacılık Merkezi olacak.
3 bin metrelik iki pist 11.7/3.5 sağ ve sol pistleri yani Florya tarafındaki pistler korunacak. Hangarlar, bakım merkezleri ayakta kalacak.."

http://www.kokpit.aero/ataturk-havalima ... gur-cebeci

metro_5
Aylık Paso

Mesaj gönderen metro_5 » 15 Eki Pzt, 2018 00:33

Paralel pistler kalacak dese zaten anlicaz da haberdeki yanlış Florya tarafı demesi, Sefaköy tarafı yazsa daha doğru olurdu.
Bu arada Sefaköy semti sakini olarak, Havalimanı gidince nasıl uyuyacağım bilemiyorum,biz uçakların ninnisinde uyumaya alışmıştık oysa...

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Mesaj gönderen Kamil16 » 23 Mar Cmt, 2019 21:48

6 Nisan'da uçuşlarına son verilecek olan İstanbul Atatürk Havalimanı 2019'un Dünya'nın en iyi 5. Havalimanı seçildi.

Atatürk Havalimanı, kapatılırken bile zirve'de. Böyle garip durumlarda ancak Türkiye'de olur..

https://www.cnnturk.com/dunya/ataturk-h ... ni-secildi
https://t24.com.tr/foto-haber/6-nisan-d ... cildi,7492

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Mesaj gönderen Kamil16 » 08 Nis Pzt, 2019 17:11

Atatürk Havalimanı, ticari yolcu uçuşlarına kapatıldı ancak işin bir başka boyutu var.

" TAV ayrıca Atatürk Havalimanı’nda 3 Ocak 2021’e kadar kira sözleşmelerinin bulunduğunu hatırlattı ve İstanbul Havalimanı’nın açılması nedeniyle uğradıkları maddi kayıplarının Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) tarafından tazmin edileceğini hatırlattı.."

https://bbc.in/2UmfumZ

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 09 Nis Sal, 2019 08:15

Kamil16 yazdı:Atatürk Havalimanı, ticari yolcu uçuşlarına kapatıldı ancak işin bir başka boyutu var.

" TAV ayrıca Atatürk Havalimanı’nda 3 Ocak 2021’e kadar kira sözleşmelerinin bulunduğunu hatırlattı ve İstanbul Havalimanı’nın açılması nedeniyle uğradıkları maddi kayıplarının Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) tarafından tazmin edileceğini hatırlattı.."

Yeni bir gol haberi gibi olmuş. Gelen geçen devletten bir şeyler alıyor.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 09 Nis Sal, 2019 08:55

mustafaguler yazdı:
Kamil16 yazdı:Atatürk Havalimanı, ticari yolcu uçuşlarına kapatıldı ancak işin bir başka boyutu var.

Yeni bir gol haberi gibi olmuş. Gelen geçen devletten bir şeyler alıyor.
Gelen geçen değil de.. DHMİ, 2005 yılında bir kiralama ihalesi yapıyor..
Diyor ki burayı alacak olan şirket 3 Ocak 2021'e kadar işletecek, ben de bu kadar gelir garantisi veriyorum..
Bu işletme karşılığında bana ne kadar kira ödeyeceksin?
Sanırım o tarihte, Yeni Havalimanı'nın 2019'da faaliyete geçeceği öngörülmüyordu..
Yoksa, ihaleyi 15 yıllık değil de mesela 12 yıllık yaparlardı..

Bu ihaleyi 10 Haziran 2005 tarihli habere göre TAV, yaklaşık 3 milyar dolarlık teklifiyle kazanıyor..
Atatürk Havalimanı işletme ihalesini en yüksek teklif olan 2 milyar 950 milyon doları veren TAV kazandı.
Burada 3 Ocak 2021'e kadar belirli sayıda yolcu için gelir garantisi verildiği için garanti edilen gelir önümüzdeki 21 ay boyunca DHMİ tarafından TAV'a ödenecek..
Özel uçaklardan TAV herhangi bir ücret alıyorsa, bu geliri düşerler tabii ki..

“Hava Yolları” sayfasına dön