at-HV.07 » Avusturya Havayolları En Güvenilir Havayolu Şirketi?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

at-HV.07 » Avusturya Havayolları En Güvenilir Hava

Mesaj gönderen Esat » 25 Mar Çrş, 2009 17:51

Avrupa Havayolu Şirketleri Birliği'ne üye havayolları için yapılan 2008 yılı değerlendirmesinde Avusturya Havayolları, dakiklik ve güvenilirlik alanlarında en üst sıralarda yer aldı. Her gün 450 uçuş yapan firma, uzun mesafe yolculuklarında bütün uçuşlar için yüzde 86,5'lik oranla ilk sırada yer alıyor. Şirket uçuş güvenliği konusunda uçuşlarını yüzde 99,2 ile planlandığı gibi gerçekleştiriyor.
Tabii ki kıstas sadece Avrupa içinde geçerli ama bence oldukça yerinde, ben bu kıyaslamayı fiyat/hizmet oranına bakarak yapıyorum, Avusturya havayolları yaptığı ücretlendirmeye karşılık hizmette verdiği güvenilirlik hissi oldukça iyi. Ayrıca bir önemli noktada görevlilerin yolcuya karşı davranışları, bu noktada Avusturya Havayolları çok iyi durumda, diğer en büyük artısıda yer hizmetlerinde ki başarısı, hem valizini ile ilgili ortaya çıkan durumlarda, hemde biletleme seçenekleri, self check in kolaylıkları, ortalıkta vızır vızır dolaşan kibar görevlileri ile bence iyi bir firma.

Uçuş dakikliği konusu acaba uçak firmaları ile ne kadar alakalı? Bunu pek bilemiyorum bu daha çok meydanlar ya da yolcuların gecikmesi ile alakalı değil mi? Bence uçaktan ve uçuş personelinden kaynaklanan etken azdır diye düşünüyorum.
En son Esat tarafından 18 Eki Pzt, 2010 23:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 25 Mar Çrş, 2009 18:59

Ben bu konudan hiç anlamam aslında, ama İsviçre havayollarının bir numara olmamalarına biraz şaştım da. İyi, Avusturya da fazla büyük olmayan, kibar bir ülke. Hadi, az çok kibar diyelim, şehir kültürü bir yanda, gerisi dağ, köprü ve ayı dayı.

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Nis Prş, 2009 18:00

Konudan anlamadığın çok belli, köylü Alamanyalıların köylü havayolu şirketi Lufthansa dan başka bir şey bilmediğiniz için normaldir. İsviçre havayolları günde kaç uçuş yapıyor ki? :) 3 mü? :D

Zaten burada Lufthansa' nın AUA yı satın alması büyük olay oldu, ayılar gelip paraları ile satın aldı berbat edecekler diyor herkes, eh ne yaparsın bazısının parası var bazısının da kalitesi işte.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 02 Nis Prş, 2009 19:52

Anlamam, evet. Ama İsviçre aslında az uçmuyor. Ama ne biliim ben, bizim Kuş hepsini yer ve ıııh ıh der. Ben zaten pek uçmuyorum artık. Tren ve otomobil yetiyor son zamanlarda ;-)

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 17 Nis Cum, 2009 23:47

Swiss International Air Lines kısa ve uzun menzilli uçuşlarda “Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi” olarak Skytrax 2009 Dünya Havayolu Şirketleri Ödülü ‘nü kazandı. Söz konusu ödül ünlü İngiliz danışmanlık şirketinin milyonlarca havayolu yolcusunu kapsayan anketinin sonucunu yansıtıyor. İngiliz danışmanlık şirketi Skytrax tarafından yapılan ankete dünyanın 95 değişik ülkesinden 15.4 milyonu aşkın yolcu katıldı ve Swiss havayolu şirketini “Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi” olarak seçti. Anket kapsamında dünya genelinde 160 havayolu şirketi değerlendirildi.
Al Başar, istediğin olmuş dağlı İsviçreliler birinci olmuşlar :) Zaten Avusturya Havayolları EN GÜVENLİ kriterinde birinci seçilmişti. İsviçre havayolları herhalde daha fazla kriteri ya da başka kriterleri yerine getirmiş olacak ki EN İYİ olarak ödüllendirilmiş.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 18 Nis Cmt, 2009 11:03

Ooof, bu rüşvetim çok pahallıya patladı ama ... :mrgreen:

Şaka bir yana, İsviçreyi ve İsviçrelileri tanıyan herkes bilir ki, Almanlar ne kadar nevrotik titizse, İsviçreliler de o kadar özenli titiz.

B. Alabay

“Hava Yolları” sayfasına dön