tr-HV.07 » THY Demiryolu Sektörüne Giriyor.

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17062
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

tr-HV.07 » THY Demiryolu Sektörüne Giriyor.

Mesaj gönderen Esat » 14 Ara Cum, 2012 12:19

Artık demiryollarında da araçların arkasında tek rakibim THY yazısını görürüz herhalde :) İşin espri tarafı bir yana THY demiryollarında ortaklığa girmek için bir takım görüşmelere başlamış, tabii bu ortaklık fiziki bir ortaklık değil yani bir şirketin hissesini almak gibi bir durum değil, hedefte İtalya'da hızlı tren taşımacılığına başlayan NTV firması ile bilet ortaklığına giderek İtalya'ya havayolu ile götürdükleri yolcuların hızlı trenler ile dağıtılması sistemi, yani son dönemde girişilen intermodal yolcu taşımacılığı sistemi diyebiliriz.

Henüz ortada somut bir şey anladığım kadarı ile yok ama her iki firmada görüştüklerini, prensip olarak uygun gördüklerini beyan etmişler, özellikle THY yi ben bu konuda bayağı bir istekli gördüm, bakalım ilerleyen günlerde ne çıkar.
Avrupalı havayollarının kıta içinde hemen hemen her yere gittiğini ifade eden Kotil, buna karşılık THY olarak Avrupa ülkelerindeki hızlı tren firmalarıyla anlaşarak, markalarını her yere ulaştırma çabası içinde olmak istediklerini söyledi. Kotil, hızlı tren demiryollarının, Avrupa’nın kılcal damarları gibi olduğunu, bu hamleyle Avrupalı rakiplerini birazcık kızdırabileceklerini ifade etti. Hızlı tren ağından yararlanmanın kurumları için faydalı olacağını söyleyen Kotil, ”Bu trenler İtalya’nın her tarafına gidiyor. Bunlar üzerinden yolcu alarak İtalya’nın daha da içine, detayına inme fırsatımız olacak. Ona ‘Code-share’ diyoruz; ortaklaşa, karada seyahat, havada uçuş programını da inşallah başlatacağız. Bu yıl içinde anlaşmayı gerçekleştiririz. Yeni yıla İtalya pazarına 7 şehir artı bir de hızlı trenimizle girmiş oluruz inşallah” bilgisini verdi. NTV firması yetkilisi Franco Tronci de, THY’nin Bologna’ya günde 2 seferi olduğunu, kendilerinin de bu kenti bir ‘hub’ gibi kullandıklarını, bu nedenle fikir aşamasında da olsa iki firmanın işbirliğinin kulağa kötü gelmediğini, aksine beraber yapılabilecek çok şey olduğunu söyledi.
http://www.lojiport.com/thyden-tren-bil ... z2F1Jmcbfz

Cevapla

“Hava Yolları” sayfasına dön